fusekle.jpg
Foto: Shutterstock

Legíny jsou oděv, který do našich životů vstoupil z 50. let, kde se díky stylovým ikonám jako Audrey Hepburn staly důležitým kouskem v módním průmyslu. Později byly kultovní v 80. letech, kdy je oblékla Jennifer Beals ve filmu Flashdance a znovu se staly trendem. Ale oblíbily si je i další celebrity. Patří mezi ně například Madonna, Cindy Crawford nebo Debbie Harry. Jediné, co měly tyto divy společného, bylo nošení úzkých kalhot v zářivých barvách, při sportu nebo na pódiu.

V roce 2000 se staly hvězdným kouskem a ukázaly tu nejkreativnější stránku celebrit. Později se staly stylovým a pohodlným parťákem pro cestování. Pravdou ale je, že legíny nikdy nevyjdou z módy a ti nejlepší návrháři to potvrzují v trendech podzimu 2022. Chanel, Balmain i Ralph Lauren v kolekcích podzim/zima 2022 potvrdili, že legíny jsou univerzální a sluší k nimi všechny druhy bot.

FotoJfdset.jpg
Foto: Profimedia

Dobrou zprávou je, že se nebudou nosit jen tradičním způsobem. V letošní sezóně, s příchodem nízkých teplot, bude IN nosit legíny s ponožkami nataženými přes ně. Odvážná varianta, kterou jsme viděli na přehlídkových molech a ve street stylu je čím dál populárnější.

Ne vždycky je móda o tom, co se nosí, ale o tom, jak to posunete na další úroveň. Abyste vypadali trendy, nemusíte se omezovat v kreativitě. Klíčem je zbavit se strachu z kombinování různých textur. Ponožky přes legíny můžete nosit nejen k teniskám, mokasínům ale i ke kotníčkovým botám a nízkým kozačkám.

Zdroje: Autorka článku, módní přehlídky, Vogue, Who What Wear

Reklama