Kdysi se udržoval hezký zvyk, že lidé v zimě pamatovali i na opeřené obyvatele planety a v měsících ztíženého vyhledávání potravy se jim snažili přilepšit. Dnes je tu a tam v zahrádkách k vidění kousek loje přivázaný na větvi stromu nebo v lepším případě i krmítko. Jak se ale zdá, ptáčci mají hubené roky. O něco lepší situace je na vesnicích, ale ve městech spíše než na krmítko narazíte na senilní babku krmící infikované holuby.

 

Přitom trochou dobrého zobu nalákáte ke svým oknům i celkem zajímavé zástupce ptačí říše, a určitě se jedná o nevšední podívanou nejen pro děti. S náležitým atlasem tak lze proniknout hlouběji do znalostí ptactva. Není to parádní relax?

 

Pořídit krmítko je ten nejmenší problém, neboť se dá sehnat prakticky v každém větším zahradnictví, případně jeho výroba může být též tipem pro zabavení tatínka i dětí. Kromě zbytků od stolu v podobě kousků pečiva můžete být až takovými ptakomily, že občas přilepšíte zrním nebo specializovaným krmivem pro ptáky. Rozhodně se ale taková bohulibá činnost nedoporučuje chovatelům koček.

Reklama