Čtenářka Jazuzinka poslala hned tři hádanky. K nim poslala i odpovědi, ale ty se dozvíte až ve vyhlašovací novince, abyste si hádanky pěkně užily.


Dobrý den všem!

Musím říct, že dnešním tématem jste mi udělali velikou radost. Hádanky, křížovky a rébusy mám velmi v oblibě a ráda přispěji s troškou do mlýna. ;-)

Bohužel, nemůžu být u PC a kontrolovat odpovědi, tak přikládám i vyluštění hádanek. Jakube, moc se omlouvám, ale Vy jste tím pádem diskriminovaný a nemůžete soutěžit (pokud budete číst mail). Tak už navrhuji předem mimosoudní vyrovnání, ať mě nezažalujete jako jistý pán, o němž se tu psalo :-D :-D :-D

Dětská

Slyšel jsi mě před chvílí, teď mě slyšíš zase. Za chvíli zemřu, ale jen do doby, než mě znovu nezavoláš. Kdo jsem?

Matematická

Máme opéct tři topinky, jedna strana trvá 30sec. Za jaký nejmenší čas opečeš všechny tři z obou stran, když se na pánvičku vlezou jen dvě? za 90sec - 1,5min 1a+2a =30s;1b+3a =30s (1.je hotová);2b+3b =30s

Logická

Řeka. Na jednom břehu tři misionáři a tři kanibalové. Lodička, do které se vejdou maximálně dvě osoby. Jak se všichni přepraví na druhou stranu tak, aby nikdy na žádném břehu nebyla přesila kanibalů nad misionáři?

Přeji hezkou Škaredou středu!!
Jazuzinka

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Hádanky!

Posílejte mi dnes (31. 3. 2010) své hádanky bez řešení - rád budu také hádat - a diskutujte pod uveřejněnou hádankou, odpovídejte a napovídejte, chcete-li. Až padne správná odpověď, upozorněte na to!

Hádanky mohou být...

  • ... logické...
  • ... vtipné...
  • ... básničkové...
  • ... grafické...
  • ... no, prostě jakékoli!

Na vaše hádanky se těším v redakční poště!

Reklama