Společně s přírodou se na jaře probouzí k životu stromy a rostliny. Toto období tak představuje hlavní sezónu alergií, která dokáže velmi nepříjemně potrápit především děti s pylovou alergií. Pylovou sezónu lze v České republice rozdělit na tři základní období, a to jarní s převahou pylů dřevin, letní, kdy dominují především trávy či obilniny a podzimní, které je nejvíce charakterizováno bylinami.

Mezi nejčastější příznaky pylové alergie řadíme vodnatou rýmu, svědění v ústech, krku nebo uších, zánět očních spojivek či bolest hlavy. Citlivější jedinci mohou mít rovněž problémy s pokožkou v podobě například zhoršujícího se ekzému. Léčba je zaměřena na odstraňování příznaků, užívání preventivních preparátů, aplikaci vakcín či uplatňování režimových opatření.

alergie

Jak jste na tom, cítíte ve vzduchu nejen krásné jaro, ale také alergeny, které vás dráždí? Trápí vás typické projevy pylové alergie?

Pylové alergie ale netrápí jen dospělé, ale také děti. „Obzvláště u starších dětí a školáků se setkáváme s projevy pylové alergie. Je-li dítě přecitlivělé na pyly, snažíme se omezit jeho expozici těmto alergenům. Pyl ulpívá na látkách, rodiče by proto měli dbát na to, aby si dítě po návratu z venkovního prostředí převléklo oblečení. Zbavit se pylových zrnek na pokožce lze také zvýšenou osobní hygienou, sprchováním či mytím vlasů. Vhodné je také omezování větrání, zejména navečer a v pozdním odpoledni, kdy se zvyšuje množství pylů v ovzduší. V neposlední řadě se vyplatí sledovat pylový kalendář a zpravodajství a zjistit si aktuální situaci v místech, kam rodiče plánují vyrazit s dítětem,“ vysvětluje MUDr. Ivana Kobrlová, lékařka pro děti a dorost z Nemocnice Mělník.

MUDr. Ivana Kobrlová

 
MUDr. Ivana Kobrlová vystudovala Fakultu dětského lékařství Univerzity Karlovy v Praze, má atestaci z pediatrie a licenci praktického lékaře pro děti a dorost. Jako lékařka pediatrie Nemocnice Mělník pracuje již 28 let. Dobrý pediatr by podle ní měl mít selský rozum a individuální přístup k dětem. Úspěšný může být jen tehdy, pokud je zároveň i dobrým psychologem.

NasoDrill Náš redakční tip:

Ideálním prostředkem pro správnou a účinnou hygienu nosu je nosní sprej NasoDrill, přírodní termální voda z francouzských lázní Luchon, přirozeně bohatá na obsah síry.

  • NasoDrill je určený k ošetření chronické nebo opakující se infekce, jako je rýma nebo zánět nosohltanu. Je dobrou pomůckou i pro alergiky, neboť termální voda účinně oplachuje a zklidňuje nosní sliznici.
  • NasoDrill čistí dutinu nosní, vyplavuje nečistoty a alergeny, pacientům ulehčuje smrkání. Organismus je tak lépe chráněn před bakteriemi a viry, které napadají náš organismus. Neobsahuje žádné konzervační látky a chemické přísady. Jeho použití je příjemné, v nose neštípe.

Velikou výhodou je to, že se bez obav může používat i u novorozenců či malých miminek. Protože se jedná o čistě přírodní termální vodu, jeho užití je naprosto bezpečné. Šetrný a omyvatelný rozprašovač je vhodný i pro malé dětské nosíky. NasoDrill je tak ideálním nosním sprejem pro dětskou hygienu nosu, zejména pro to, že se malé děti pomocí něj učí smrkat.

Více na www.nasodrill.cz

Naso drill

Termální voda je vlastně dešťová voda, která se cestou pod povrchem země obohacuje o stopové prvky a cenné minerály. Tato voda se zachytává hluboko pod povrchem země. Právě proto se nemusí čistit, ředit, ani jinak upravovat a není třeba do ní přidávat další látky.

Jak síra pomáhá?

  • Desinfekční a antibakteriální vlastnosti.
  • Rozpouští hlen.
  • Regeneruje buňky nosní sliznice.
  • Pomáhá předcházet vzniku infekce.
  • Pomáhá omezovat zánět.
Reklama