Vlak štěstí a naděje je úspěšný charitativní projekt, jehož cílem je stejně jako v předchozích letech získat finanční prostředky prostřednictvím internetové dražby obrázků dětí z dětských domovů na www.vlakstesti.cz.

Dražba obrázků začíná dnes 2. dubna, a potrvá až do konce května. Letošní rok pojede Vlak k dětem již poosmé a doposud se díky tomuto projektu podařilo získat na konta dětských domovů přes jeden milion korun. Novinkou pro letošní rok je možnost získat pozvání na zajímavý výlet, a to nejen pro autory vítězných kreseb a jejich dětský domov, ale i pro úspěšné dražitele.

Po úvodní registraci na www.vlakstesti.cz může dražitel přihazovat na jakýkoliv obrázek. Vyvolávací cena je 300 Kč. Obrázky server nabízí podle regionů a dražitel si může vybírat z konkrétních dětských domovů. Dražba každého výtvarného díla trvá sedm dní. Minimální částka, kterou lze přihodit k vyvolávací ceně či v průběhu aukce, činí 50 Kč. Pokud nový dražitel přehodí aktuální částku, obdrží informaci původní zájemce e-mailem, a má tudíž možnost znovu se zapojit a obrázek získat. Jakmile vítěz internetové aukce pošle finanční obnos na konto dětského domova, je mu obrázek obratem doručen poštou. Získané finanční prostředky z obrázkové aukce putují na bankovní účet dětského domova, odkud pochází malíř vydraženého díla a jsou použity na jeho osobní potřeby jako odměna za vlastní práci. Projekt přináší malířům nejenom finanční prostředky, ale také příležitost tvořit a soutěžit. Letos poprvé přiveze Vlak dětem také příležitost získat nevšední zážitek.

Kam děti z vítězných dětských domovů a úspěšní dražitelé pojedou na výlet? Na některou z akcí organizovaných společností České dráhy:

  • 1. Den železnice: 29. září 2012
  • 2. region Praha a severní Čechy: Výlet do Železničního muzea v Lužné u Rakovníka, termín dle dohody
  • 3. region jižní Čechy: Výlet vlakem z Českých Budějovic do Netolic na dostihy, 1. září 2012

Podrobné informace o projektu jsou k dispozici na internetových stránkách www.vlakstesti.cz, včetně plného znění pravidel a kontaktů na dětské domovy.

Nastupte do vlaku štěstí a naděje a pomozte dětem z dětských domovů.

jedna

dva

tri

ctyri

pet

redakční zdroje

Reklama