Dlouhé regály plné barevných lahviček, odlišné názvy, pestré obrázky, různé ceny a jediné co je spojovalo byla jedna složka – beta glukan.

Takže, co to ten beta glukan vlastně je? A jak vybrat ten správný sirup?
5ea03a314713aobrazek.png

Beta glukany jsou přírodní polysacharidy, které působí na obě části imunitního systému. Na wikipedii jsem se dočetla že beta-glukanům kvasinek se připisuje vliv na imunitní funkce organismu, fungují jako tzv. imunomodulátory.

Co se týká konkrétního výběru, jedno z nejdůležitějších kritérií je čistota beta glukanu. Za kvalitní se dle odborníků považuje beta glukan od 70% čistoty výše. Proto by měly výrobci tento údaj veřejně uvádět – například na webových stránkách. A pokud tak alespoň za mě nečiní, tak se asi nemají čím chlubit. Často se ve spojení s beta glukany mluví i o zdroji, ze kterého pocházejí. Z klinických experimentů ale často vyplývá, že pro vlastní účinnost přípravku není důležité, zda je beta glukan izolován z hub, kvasinek, mořských řas nebo obilí. Zásadní je, že nám v Čechách je historicky a biologicky nejblíže beta glukan z kvasinek, protože se tu s pomocí kvasnic peče chleba a vaří pivo už tisíce let.

A pak tady máme pár praktických maličkostí, které nás maminky tak zajímají. Například jak často musím sirup svému synkovi či dcerce dávat? Za mě je odpověď jasná – 1x denně, víc nezvládnu.

A jaká pravidla musím dodržovat, když lahvičku otevřu? Musím s ní třepat málo nebo hodně? Skladovat ve tmě nebo ve stínu? Musí být v lednici? A kde mám doma teplotu 10–25 °C? A jak dlouho ji po otevření ještě mohu používat? 1měsíc, 2 měsíce, více? Kdo to stíhá všechno kontrolovat a řešit?

Tady se vyplatí trochu hledat nebo se ptát. Existují totiž i přípravky, které mají potřebnou čistotu beta glukanu z kvasnic, a k tomu nabízejí další výhody složení jako jsou vitaminy B6, B12 a vitamin D, které přispívají k normální funkci imunitního systému, vitamin B5, který snižuje pocit únavy, malátnosti, jód podporuje správnou funkci štítné žlázy nebo vitamin D podporující přirozené vstřebávání vápníku a fosforu. Zároveň Vás neomezují ve skladování místem ani časem a využít je můžete u svých dětí již od narození.

Já jsem si svojí růžovou favoritku našla, a to samé přeji i Vám. A jedním dechem dodávám: Hodně zdraví pro letošní náročnou sezónu a štěstí při vstupu do kolektivu mateřské školky a do školy.

Náš tip:
5ea039ebe45f0obrazek.png
Immunotrofina d
sirup 200 ml

Immunotrofina d je doplněk stravy ve formě sirupu pro děti od narození, obsahující betaglukan Wellmune WGP, který v kombinaci s dalšími 6 prvky (vitamin D3, B5, B6, B12, jód a arginin) přispívá k normální funkci imunitního systému. Sirup má pro děti příjemnou karamelovou chuť.5ea03a1ae5e96obrazek.png

Více na APOTEK.CZ
5ea039ff4f3b4obrazek.png

Reklama