Dlouho očekávaná řada prvotřídních historických příběhů s detektivy amatéry – madam Harriet Westermanovou a anatomem Gabrielem Crowtherem – konečně přichází!

1Thornleigh Hall, sídlo sussexského hraběte, dominuje svému okolí. Jeho dědic je nezvěstný a rodina, kdysi plná života, nyní sestává z ochrnutého starce, přivdané bývalé tanečnice a alkoholem prosáklého druhorozeného syna. Moc rodu ovšem přetrvává.

Impulsivní Harriet Westermanová, majitelka sousedního sídla, najde na svém pozemku tělo zavražděného muže, který má u sebe prsten s pečetí Thornleighů. Harriet přiměje ke spolupráci samotářského a podivínského anatoma Gabriela Crowthera. Odhalí hluboké tajemství, které už jednu rodinu zničilo a nyní ohrožuje i mnohé další…

 

pevná vazba s přebalem / 384 stran / 348 Kč / vychází také jako e-kniha

„Debut, který činí extrémně dobrý dojem… Robertsonová v něm s velkou vervou vypráví příběh o žárlivosti, nenasytnosti a krutosti mezi vyššími kruhy. Činí tak s lehkostí, a co je nejlepší, nezatěžuje při tom čtenáře přemírou suchého dějepisu.“  The Times

2Imogen Robertsonová (* 1973) studovala ruštinu a němčinu v Cambridgi, a než začala psát „na plný úvazek“, režírovala televizní a rozhlasové pořady. Píše také poezii. S počáteční částí Nástrojů temnoty – svého prvního románu – vyhrála v roce 2007 soutěž deníku Daily Telegraph „Prvních tisíc slov románu“. To ji inspirovalo k dokončení příběhu. V roce 2005 se jí dostalo také čestného uznání v Národní soutěži poezie. Žije v Londýně pohromadě se spoustou knih a violoncellem.

Další dobrodružství Harriet Westermanové

a Gabriela Crowthera vychází v květnu 2013.

 

Reklama