„Sice bych ji nejraději nakop, ale o dítě se postarám, nejsem takový srab jako ona!“ Tak mi odpověděl Ondřej, budoucí otec dítěte, které počal před pár týdny s Nikol. Mou kamarádkou, která záměrně vynechala antikoncepci…

Před pár týdny jsem ve svém článku Muže k výchově svého miminka nepotřebuju! uveřejnila příběh nastávající maminky Nikol. Jelikož mezi vámi vzbudil poměrně silný ohlas, rozhodla jsem se kontaktovat Ondřeje, mladého nastávajícího tatínka, a zeptat se ho na pár otázek, týkajících se nelehké životní situace, do které jej Nikol chtě nechtě uvrhla bez jeho souhlasu a vědomí…


Ondřeji, děkuji ti, že jsi s rozhovorem souhlasil! Půjdeme hned k věci: Jak ti bylo, když ti Nikol oznámila, že budete mít dítě?
Nevěřil jsem vlastním uším – byl jsem takříkajíc paf.

Nikol poměrně dlouhou dobu o dítěti mluvila, nečekal jsi tedy, že by sama od sebe vysadila antikoncepci?
To tedy opravdu ne! Jsem s Nikol proto, že ji miluji, a tohle od milované bytosti člověk skutečně neočekává…

Kdy ti to Nikol oznámila?
Prakticky ihned poté, co to řekla vám (mně a mým kamarádkám – pozn. redaktorky). Měli jsme jít do kina, Nikol mi zavolala, že má pro mne novinku. Oznámila mi, že čeká dítě a na potrat nepůjde.

Jak jsi reagoval?
Myslel jsme si, že si ze mě dělá srandu… až po chvíli jsem pochopil, že to skutečně udělala – vysadila záměrně antikoncepci. Byl jsem jako opařený a nechtěl ji vidět. Potřeboval jsem chvíli na vystřízlivění, stále nechápu, jak takovýto krok mohla učinit beze mě.

Nikol nám říkala, že jsi prakticky pouhým dárcem spermatu…
Ano, to si uvědomuji, ale je pravda, že co jsem si jednou zavinil, nevrátím zpět. Nikol se tak rozhodla a já nechci, aby po světě běhalo mé dítě, které by mne neznalo. Proto se o něj postarám, bylo by to srabáctví. Je to má krev!

vcdcs

A co váš vztah s Nikol?
Zatím nevím, už jí nevěřím…

Rozešli jste se tedy?
Ne, ale chápej, nemohu jí to odpustit. O miminko se postarám, ale Nikol zkrátka… je příliš krátká doba na to, abych byl schopen říci, co bude dál. Je to nastávající matka mého dítěte, které zajistím a… těším se na něj – ono za to přece nemůže! Sice mi chvíli trvalo, než jsem k tomu dospěl, ale nechci se zříkat zodpovědnosti.

Některé naše čtenářky ti v diskusi pod článkem o Nikol radily, aby sis zařídil dobrého právníka…
(letmý úsměv) Tak na to jsem vůbec nepomyslel. Situaci jsem probíral se svou rodinou, která se k tomu postavila poměrně kladně – rozhodně nechtějí, aby jejich vnouče vyrůstalo bez otce a rodiny.

Jak tedy vidíš vaši společnou budoucnost?
Nechci se o tom moc bavit. Nikol je nastávající matka mého dítěte a já jeho otec… puntík, tečka. A pokud míříš třeba ke svatbě a společnému rodinnému krbu, pak odpovídám NE. Nebyl bych schopen ji požádat o ruku! (chvilku přemýšlí) Nic nevylučuji, ale prozatím si ji skutečně brát nechci, uvidíme, co bude dál…

Ondřeji, děkuji za rozhovor!

Stanovisko Ondřeje je tedy, milé čtenářky, jasné, zda-li správné, či ne, ukáže čas...

Čtete také:

Reklama