Říká se, že těhotenství je to nejkrásnější období ženy. Nastávající matky s tím ale mnohdy nesouhlasí. Ať už si tyto chvíle užíváte, nebo trpíte, nezapomínejte na kosmetickou péči. Ta je totiž v těhotenství velmi důležitá, podívejte se proč.

Péči v těhotenství byste neměla podceňovat od samého počátku. V souvislosti s hormonálními změnami vznikají na pleti často tmavé skvrny, tzv. melasmata, dále rozšířené cévky a póry v obličeji, akné či suchost kůže. Je proto dobré možným neduhům předcházet a vybírat kosmetiku určenou těmto potřebám. Nemusíte se ale bát, obvykle se změny do několika měsíců po porodu navrátí do normálu.

body

body

  • Strie, ty jsou nejen v očekávání snad největším strašákem každé ženy. Těhotenské pěstící oleje a oleje určené k předcházení strií, jsou nepostradatelné již od druhého trimestru těhotenství. Chrání pokožku tam, kde dochází k pnutí pokožky. Tedy na na břichu, stehnech a prsou. K zamezení nežádoucích prasklinek neboli strií je ideální dopřát pokožce i pravidelnou masáž.
  • Na porod se můžete připravit už šest týdnů před očekávaným termínem. Do stávající kosmetické péče přidejte masáž hráze speciálním olejem. Tkáň v této části bude pružnější a snadněji odolá tlaku při porodu. Tím mnohonásobně zvýšíte šanci na porod bez nutnosti nastřižení i rychlou poporodní rekonvalescenci.
  • V těhotenství byste měla dávat přednost produktům, které neobsahují škodlivé složky. A to i v případě barev na vlasy. Převážná většina v sobě obsahuje umělá barviva a mnoho chemických látek, které působí karcinogenně a mohou vyvolávat alergické reakce. Součástí většiny barev na vlasy je také amoniak, štiplavý plyn, který způsobuje změnu barvy. Pro těhotné ženy není vhodný především kvůli svým výparům, které můžou ohrožovat plod. Proto i barvu na vlasy volte přírodní. Hnectar od společnosti OWAY ROLLAND je první vlasová omlazující a regenerační barvící péče s efektem vlasového liftingu. Bylinná a olejová péče je inspirovaná „čistotou přírody“. Díky ní se tak vyhnete všem škodlivým procesům, které by vás mohly ohrozit.

Nenechte si ujít:

Reklama