Jde o bezkontaktní platební technologii MasterCard® PayPass™, která významnou měrou rozšiřuje možnosti využití platebních karet.

Rychlost a pohodlí
To je základ, na který tato technologie sází. Drobné platby se mohou s bezkontaktní čipovkou realizovat mnohem rychleji a pohodlněji, než je tomu při použití hotovosti. Zkušenosti ze zahraničí, kde se tyto bezkontaktní karty už používají, potvrdily, že tato revoluční technologie umožňuje nejen platby prostřednictvím platebních karet z ruky, ale lze ji zabudovat třeba také do mobilního telefonu, hodinek nebo přívěšku na klíč

Koncem roku 2008
„Toto platební řešení jsme představili v Evropě jako první a nyní už funguje v řadě zemí, například v Turecku, ve Velké Británii, Francii, Španělsku, Švýcarsku, Itálii a v nedávné době bylo spuštěno i v Polsku a naším cílem je, aby se první transakce prostřednictvím technologie MasterCard PayPass mohly v České republice realizovat už ve čtvrtém čtvrtletí tohoto roku,“ uvedl pro Žena-in.cz Ján Čarný, generální ředitel společnosti MasterCard Europe pro Českou republiku, Slovensko a Ukrajinu.

Jak na to
Při platbě prostřednictvím takovéto karty ji stačí pouze přiložit ke speciální čtečce a je zaplaceno. Není potřeba hledat hotovost, dávat kartu pokladní, protahovat ji čtečkou ani zadávat PIN, natož čekat dlouhé minuty. U nákupů v hodnotě nižší než 500 Kč není vyžadován ani podpis držitele karty. PayPass je proto ideální v místech, kde je důležitá rychlost, třeba například ve fast foodech, v trafikách, na parkovištích nebo v městské hromadné dopravě.

Co říkáte novým technologiím? Vidíte v nich pokrok nebo nebezpečí? Pořídíte si bezkontaktní čipovou kartu?

 


 

Reklama