Příroda se pomalu chystá na zimu. Znalci předpovídají, že v tomto roce zažijeme takovou tu správnou zimu. Jestli tomu tak bude, či nikoliv, to se můžeme nechat překvapit. Ježci si již pomalu vytváří tukové zásoby, aby toto období ve zdraví přečkali, některý hmyz se již uložil k zimnímu spánku a listí opouští větve stromů a pokrývá zem, a tak vytváří chráněné útočiště před zimou. I my bychom měli svá obydlí připravit na zimu.

Chalupa

Na podzim nás čeká ještě spousta práce. Připravit dřevo, ať je v zimě pak kam sáhnout a přiložit polínko do plápolajícího krbu. Naposled ještě posekat trávu, prořezat některé stromy a přikrýt choulostivější rostliny. Sklidit poslední úrodu. Uložit zahradní nábytek. Uklidit cestičky. Vyčistit a uklidit gril. Zima se ale blíží, a tak je ten správný čas připravit na ni naše domy,chaty a chalupy. Občas i dům potřebuje pár drobných oprav před zimou.

Oprava děravého okapu

Chalupa

ChalupaOkapy mohou být za celý rok plné listí a nečistot. Proto je vhodné je před zimou pořádně vyčistit. Často stačí malým košťátkem nečistoty vymést. Jestliže ale již zub času vyhlodal do okapu otvory, nebo netěsní napojení okapu, je potřeba je opravit. Nemusíte hned měnit celý okap, bude stačit použít tmel nebo lepidlo a tmel v jednom například Pattex ONE FOR ALL UNIVERSAL. Nemusíte ani čekat na hezké počasí a sucho. Lze ho použít i za deště právě k opravě okapů. Díky jeho univerzálnímu použití a tmelícím vlastnostem je možné s ním tmelit spáry až do 2 cm. Z tohoto důvodu je vhodný i k tmelení spár, kde běžné akrylové tmely většinou popraskají. Tmel lze následně přetřít barvou, a tak opravovanou část skrýt.

Přilepení odpadlého krytu sloupku

Vlivem povětrnostních vlivů během roku, nebo dovádění našich dětí se může snadno stát, že kryt sloupku u plotu již nedrží jako dříve nebo úplně odpadl. Pak je dobré ještě před zimou vrchní část sloupku ochránit před sněhem. K nalepení Krytu nám opět postačí montážní lepidlo Pattex ONE FOR ALL UNIVERSAL.

Oprava prasklé dlaždice

Chalupa

Před zimou je také důležité vypustit bazén a vyčistit jej. V takových momentech se odhalí drobné závady. Odpadlá dlaždička bývá nejčastějším problémem. Když to neuděláme nyní, s prvními teplými dny pak na to zapomeneme. Proto je lepší se do opravy, která nám zabere pár minut, pustit hned. Opět nám pomůže Pattex ONE FOR ALL UNIVERSAL. Povrch nemusíme vysoušet, toto lepidlo lepí i ve vlhku. Stačí očistit obě lepené plochy, na dlaždici nanést Pattex a přitlačit. Během chvilky dlaždice drží na svém místě a my můžeme bazén zakrýt a připravit na zimu.

www.pattex.cz

Reklama