Tento víkend proběhnou v Praze Dny kávy, na kterých si po letošní dlouhé zimě můžete „dobít baterky“. V nákupní galerii Palladium, na Náměstí Republiky, budete moci navštívit kávový bar, ve kterém se budou podávat různé druhy kávy a probíhat doprovodný program.

Celý tento týden je na Náměstí Republiky k vidění i venkovní výstava velkoplošných fotografií Juraje Lišky s kávovou tématikou.

Pijeme jako zjednaní

Podle výzkumu, které má společnost Nestlé k dispozici, vyplývá, že každý Čech vypije průměrně 476 šálků kávy za rok. To je celých 10 % z celkového objemu všech nápojů vypitých v Česku.

Více než polovina vypité kávy přitom připadá na rozpustnou kávu, kterou si 70 % lidí vychutnává jako „bílý šálek“, tedy kávu s mlékem. Ti, kteří pijí mletou kávu, dávají přednost „černému šálku“ -  tedy kávu pijí bez mléka.

Dny kávy se slaví v mnoha zemích světa. Od Německa přes Švýcarsko, Brazílii až po daleké Japonsko.

K těmto zemím se nyní přidává i Česká republika a v Praze proběhnou Dny kávy již tento víkend.

V prostorách Palladia bude nainstalovaný kávový bar, ve kterém se bude servírovat 18 druhů kávy NESCAFÉ. Návštěvníci mohou získat zajímavé dárky, jako je např. unikátní kávová kuchařka, nebo oblíbený červený hrnek.

V odpoledních hodinách bude zájemcům k dispozici nutriční specialistka, se kterou je možné konzultovat nejen jídelníček.

Srdečně zve Nescafé

Reklama