Velikonoce se kvapem blíží. Zbývají do nich jen necelé tři týdny. Ač jde o nejvýznamnější křesťanské svátky roku, většina Čechů je chápe spíše jako oslavu jara, možnost načerpat síly a příležitost užít si prodloužený víkend s rodinou. Na tento trend ostatně reagují i některé hotely. Na konci dubna tak můžete společně s děti vyrazit na rodinnou dovolenou propojenou s wellness procedurami. Nabídka je široká.

velikonoce

Užijte si Velikonoce s celou rodinou v péči odborníků na wellness a zdravý životní styl.

Velikonoce si podle údajů z posledních let připomínají asi tři čtvrtiny Čechů. Tradice a křesťanské hledisko v posledních letech ale ustupuje přání Čechů užít si volno s rodinou a načerpat energii po dlouhé zimě. Návštěvy příbuzných tak dnes často Češi mění za kratší rodinné víkendové dovolené. A to nejen na chatách a chalupách, ale dnes už i v péči hoteliérů.

Dříve Češi tvořili v klientele českých hotelů jen zlomek hostů, dnes se situace mění. Víkendové pobyty, nejčastěji v hotelech s wellness zázemím na Šumavě v Krkonoších nebo na Vysočině, jsou oblíbenou formou odpočinku. A problémem už nejsou ani sotva odrostlé děti.

Děti v hotelu dnes nejsou problém

Při představě dětských hostů se ještě před několika lety orosil jak personál hotelu, tak samotní rodiče. Dovolenková pohoda často končila s prvním drobným problémem. Dnes už ale malí hosté nejsou problém. Minimálně tedy v hotelech s certifikátem „baby friendly“, kde rodičům a jejich potomkům vycházejí maximálně vstříc. Takže zatímco rodiče odpočívají v hotelovém wellness centru, o děti se postará služba v dětském koutku.

O velikonočním víkendu tak děti mohou navštívit tematické dětské dílničky, kde si nazdobí kraslice, nebo se naučí plést pomlázku. Rodiče mohou mezitím relaxovat v koupeli z oslího mléka, nebo se nechat hýčkat na masáži provoněné jarními květy. To, jestli je hotel „baby friendly“, nebo ne, obvykle snadno zjistíte na jeho internetových stránkách.

velikonoce

Letos Velikonoce připadají až na konec dubna.

Co si představit pod označením „Baby friendly“ hotel?
Netušíte, co přesně si pod označením „baby friendly“ hotel představit? Aby hotel dostal tento certifikát, musí rodičům a jejich potomkům nabízet některé služby. Hotel by měl mimo jiné:
- Disponovat dětským koutkem, kde vám v případě potřeby služba dítě nějaký čas pohlídá
- V restauraci nabízet nejen dětské menu, ale i možnost ohřát dítěti vlastní donesené jídlo. Standardem jsou i dětské židličky.
- Na recepci nabízet základní dětskou hygienu a možnost vypůjčit si elektronickou chůvičku, dětské hry nebo DVD

Ochutnejte klasiku nebo moderní gastronomii

K Velikonocům samozřejmě patří i tradiční pokrmy. Hotely je nabízejí v rámci speciálních velikonočním menu. Někde si tak můžete dát tradičního beránka, mazanec, nádivku, jehněčí maso nebo jidášky, jinde vás nechají ochutnat něco z moderní gastronomie. K některým pobytům vám jako bonus přibalí i slavnostní velikonoční večeři o několika chodech nebo speciální velikonoční drinky. I tady se vyplatí investovat čas a projít si nabídky jednotlivých hotelů na internetu.

velikonoce

Tematické dílny jsou o Velikonocích věnované například zdobení kraslic.

Péče o hosty dnes ale nekončí v hotelové restauraci. Velká konkurence „donutila“ hoteliéry zaujmout i jinak. Velikonoce tak někde spojili s hledáním kraslic, speciálními dílnami nebo velikonočními staročeskými trhy. Výjimkou nejsou ani drobné dárky „od velikonočního zajíčka“ , volné vstupy do posilovny, bazénu nebo wellness centra.

Svátky v pohybu
Letos připadají Velikonoční neděle pondělí až na 24. a 25. dubna, tedy na jeden z nejzazších možných termínů. Velikonoce se slaví vždy první neděli po 1. jarním úplňku. Velikonoční neděle tak „cestuje“ mezi 22. březnem až 25. dubnem. Pokud by oslava vycházela na později, přesune se o týden dopředu. Zároveň platí, že na nejzazší možný termín, tedy na 25. dubna nesmí Velikonoce připadnout dvakrát v každé devatenáctileté periodě. Zajímavostí je, že data Velikonoc se přesně opakují vždy v periodě dlouhé 532 let.

Wellness Velikonoce

Právě pobyty spojené s wellness zažívají v poslední době ohromný boom. A po zimě je prodloužený velikonoční víkend ideální příležitostí k tomu nabrat síly. V některých hotelech je možné relaxovat dokonce pod dohledem odborníků na zdravý životní styl, kteří poradí, jakou proceduru vybrat, aby měla na tělo jen ty nejlepší účinky.

velikonoce

Hotely nabízejí k ochutnání i tradiční velikonoční menu.

Nabídka hotelů je široká a neustále se rozšiřuje. Není tak problém vybrat si tematický pobyt, který vám sedne přímo na míru. Stejně tak je to i s lokalitou. Milovníci hor mohou vyrazit za odpočinkem na Šumavu nebo do Krkonoš, kvalitní wellness hotely dnes ale najdete i na Vysočině, Luhačovicích nebo v Mariánských Lázních.

Tipy na speciální velikonoční pobyty

OREA HOTELS, největší český hotelový řetězec s více než 20 hotely v těch nejatraktivnějších lokalitách České republiky vybírá z nabídky Baby friendly hotelů:

velikonoceVeselé Velikonoce
Velikonoční menu, koupel v oslím mléce, na pokoji dárek od zajíčka a staročeský řemeslný trh přímo na nádvoří OREA Hotelu Monty v Mariánských Lázních. Staňte se jeho fanouškem na Facebooku!

velikonoceVelikonoce v hotelu Horal

Užijte si svátky jara v Krkonoších na úpatí Kozích hřbetů v OREA Hotelu Horal. V ceně pobytu máte volné vstupy do whirlpoolu, posilovny, bazénu. Děti se mohou zúčastnit soutěže o nejkrásnější kraslici. Aktuality a novinky z hotelu můžete sledovat i na Facebooku..

velikonoceVeselé Velikonoce na Šumavě

Šumavský OREA Wellness Hotel Horizont si připravil na prodloužený velikonoční víkend volný vstup do wellness i posilovny nebo dílnu, kde vás naučí plést pomlázku a zdobit vajíčka. Aktuální dění v tomto šumavském hotelu můžete sledovat i skrze Facebook.

velikonoceVelikonoce na Fontáně

Čtyři dny v péči odborníků v OREA Hotelu Fontána v Luhačovicích. Bez poplatku můžete navštěvovat hotelové fitness a pokud vás zajímá aktuální hotelové dění, mrkněte se na profil na Facebooku.

Autor: Lucie Štěrbová & OREA Hotels

Reklama