podzim

Necelou hodinu před včerejší půlnocí se noc opět na celý půlrok chopila vlády nad dnem. Sluneční svit nám bude ubírat až do slunovratu, 21. prosince.

Včera, 22. září, přesně ve 23 hodin a 18 minut letního středoevropského času, vstoupilo Slunce do znamení Vah. Na severní polokouli definitivně skončilo léto a začal astronomický podzim.

Počasí se na nás směje

Podzim na sebe vzal podobu babího léta hned od začátku a přináší s sebou velmi příjemné počasí. Nadstandardně vysoké průměrné denní teploty, které v Praze vystupují až nad 18 °C a jsou typické pro druhou polovinu srpna. Užít si jich máme ještě po celý dnešní den. Jen po ránu nás dnes místy zaskočily mlhy nebo nízká oblačnost.

Rána však budou poměrně teplá i nadále. Nejnižší ranní teploty budou klesat ke 13 až 9 °C, odpolední se zastaví na 22 až 26 °C.

podzim

I od čtvrtka až do konce pracovního týdne se ještě ohřejeme, očekáváme odpolední teploty v intervalu 16 až 20 °C. Obloha bude polojasná až oblačná a ve čtvrtek se ojediněle mohou vyskytnout na západě přeháňky.

Prodloužený víkend opět přinese slunečnou oblohu, jen po ránu zem zahalí mlhy nebo nízká oblačnost. Nejnižší ranní teploty budou klesat k 9 až 5 °C a odpolední maximální teploty vystoupají na 18 až 22 °C.

Reklama