61eeb09ec5131cl.jpg
Foto: Shutterstock

Člověk neudrží pozornost a pracovní nasazení neomezeně dlouho, a tak je potřeba svůj den prokládat krátkými svačinkami. Při nich nemusíte jen popíjet kávu a mlsat dobroty, ale můžete se soustředit také na péči o pleť a další tělesné partie. Tomuto trendu se říká přestávky či svačinky krásy.

Převážně je lze realizovat při práci z domova, kde nebudete nikoho pohoršovat tím, že si na obličej dáte zelenou masku apod. V omezené formě se však dají aplikovat i v kanceláři. Například tak, že si obličej osvěžíte květinovou vodou nebo si na záchodcích vylepšíte účes použitím suchého šamponu apod.

Co se týče svačinek krásy při práci z domova, možností je celá řada. Přestávky by však neměly být delší než patnáct minut, aby se vám snáze vracelo zpět k pracovním povinnostem. Co pro sebe například můžete udělat?

  • Namazat si ruce hydratačním krémem.
  • Nanést si pleťovou masku nebo masku na kruhy pod očima.
  • Aplikovat hydratační sprej nebo se postříkat květinovou vodou pro osvěžení.
  • Užít si masáž proti vráskám prostřednictvím Gua sha destičky.
  • Nalakovat si nehty.
  • Udělat si zábal rukou nebo nohou.

Jde o okamžiky, kdy si můžete během dne dopřát čas sama pro sebe. Relaxovat, odpočinout si a udělat něco pro to, abyste se cítila krásnější a sebevědomější. Pokud máte při práci z domova problém s častými návštěvami ledničky či spíže, zkuste je nahradit právě těmito mikro rituály krásy. V konečném důsledku díky tomu prospějete nejen své pleti a duševní pohodě, ale i postavě. Z vyživování těla zvenku totiž nepřiberete.

Ani se svačinkami pro krásu není ovšem radno to přehánět. Dopřejte si jednu či dvě delší nebo několik kratších, ale nevrstvěte zbytečně produkty a raději je nechte působit. 

Zdroje: Glamour Magazine, Prestige online, Metro, Stylist