Zdroj obrázku: Shutterstock

Podprsenku poprvé představila Herminie Cadollová na světové výstavě v roce 1889. Od té doby si ji oblíbily ženy po celém světě. Malý kousek látky s kosticemi prošel vývojem až ke známé „pushupce“, která z ne moc pěkných prsou dokázala vytvarovat dokonalá ňadra. Ale doba se mění, a tak nyní ženy podprsenky zahazují s tím, že jim v nich není pohodlně.


Pod hashtagem #nobra nalezneme fotografie tisíce žen, které tak bojují proti podprsenkám. „Když se vrátím domů, je to první věc, kterou si svléknu. Ve škole mi bylo za těžko ji nosit. Jak psychicky, tak fyzicky. Postupně jsem ji přestávala,“ říká dvaadvacetiletá studentka Nolwen. 

K hnutí se přidávají i celebrity. Mezi nejznámější patří Jennifer Lawrence, Kim Kardashian a Rihanna. Ženy jsou si jisté tím, že už podprsenky neobléknou. A to jak ze zdravotního, tak i z estetického důvodu. „Stejně jako mnoho žen pociťuji úlevu, když večer podprsenku odložím,“ píše jedenatřicetiletá programátorka Flora pro francouzský týdeník L Express.


Pravda je taková, že čím svět stárne, tím více se ženy zbavují oblečení. Začaly jsme na kožešinách, potom jsme oblékaly korzety, tisíce spodniček a do vany jsme chodily v bavlněných košilích. Teď vídáme spoře oděné ženy, které svou kůží prý podporují demokracii. Nemyslíme si, že by bylo nutné vystavovat prosvítající bradavky přes tenké materiály, ale pokud jde o oblečení, kdy je vidět je obrys, je všechno v naprostém pořádku. Chceme si přeci nechat něco pro sebe. Rozdíl také bude mezi dvaadvacetiletou studentkou, či silikonovou Kim a běžnou ženou ve středním věku. Ta se jistě k #nobra hnutí nepřidá.

Reklama