Čtenářka Helena prý není soutěživý typ, ale je hrdá na změnu, kterou prošla. Na změnu, ke které ji dovedl její život. Děkuji Vám Heleno za Váš příspěvek. A bacha na ten knírek!

Moje největší vítězství.

Osobně si myslím, že nejsem příliš soutěživý typ. Vnímám to tak, že je lepší si užít než se za něčím stále  honit. Z toho je pak celoživotní závod za dalším a dalším úspěchem. Protože být první je jen chvilka, a tu je potřeba znovu dosahovat.

Lepší je pěkný pocit v menších dávkách, je trvalejší a klidnější. A ne, že bych leckdy v životě něco nevyhrála, třeba pěveckou soutěž v 15 ti letech, soutěž o nejlepší čtenářský deník na střední, nejlepší masku na karnevale .....

Ale úspěch, který pro mě opravdu hodně znamenal se odehrál celkem nedávno. S bývalým manželem jsme se odstěhovali z Prahy na vesnici. Po zralé úvaze, promyšleně  a z oboustraného přání, změnit životní styl. Jako bych tehdy něco šestým smyslem tušila, varovala jsem ho, že tam jednou nechci zůstat sama, aby mi jasně řekl, jestli to chce a všechno kolem toho zvládne. Ujišťoval mě, že všechno ví, umí a unese. Co čert nechtěl, dopadlo to přesně tak. Život se v jistém momentu otočil a já byla v domku se zahradou, psem a dvěma dětmi sama.

Neuměla jsem nic. Nejsem technický typ, nevěděla jsem ani, kde se zavírá venkovní voda na zimu, jak ohlídat žumpu aby nepřetekla, kam platit popelnice a další podobné věci .

Bylo období, kdy jsem měla pocit naprostého zoufalství z toho jak dál, a pak to  nějak samo přišlo. Už ani nevím jak se to ve mě zlomilo, první věc, kterou jsem udělala bylo zvednout obří víko od septiku a podívat se jak na tom jsme. Pak už jsem věděla, že dám všechno.

Tehdy jsem asi zvítězila sama nad sebou. Vyměnit roli nesamostatné bytosti odkázané na druhé za tu, která teď sedí u pc a píše tyto řádky :-).

A víte co, je to pořád lepší a lepší jen musím hlídat aby mi časem nezačal růst knírek a bradka, to už by byl  totiž zase jiný příběh, a zase extrémní.

 Já už dnes  vím, že nejdůležitější v mém životě je ta zlatá střední cesta. Ta vyvážená

Takže, největší vítězství v mém životě je  nalezení vlastní rovnováhy.  

Helena


Co vy považujete za vaše největší vítězství?

Pište mi to na redakční e-mail:

redakce@zena-in.cz

A já jednu z vás odměním, koho se dovíte dnes v 16 hodin. Čím? Opět nějakým překvapením. Snad na něj také dlouho nezapomene!

Reklama