Ivě je 29 let a vždy byla dívka, která moc na vztahy nebyla, pár krátkodobých měla, ale nikdy nic tak vážného, aby došlo na seznamování s rodinou. Pak ale potkala Patrika, který ji okouzlil. Vzhledem, chováním a vůbec vším. Byl to pro ni takový pocit, který zažila úplně poprvé a věděla, že je to ten pravý.

blobid0.jpg
Foto: Shutterstock

„Byla jsem s ním pokaždé jako v nebi a užívala si ty chvíle. Dala jsem si načas, než jsem ho představila kamarádům. Po půl roce k tomu došlo, a když jsem si uvědomila, že to vypadá na opravdový vztah, společně jsme se rozhodli, že chceme poznat naše rodiče,” popisuje Iva.

Iva přišla na řadu jako první a rodiče Patrika se moc těšili na to, až ji poznají. Proběhla společná večeře a nic nemohlo být lepší, dívka se rodičům moc líbila a už zbývalo jen seznámení s její rodinou.

Iva říká posmutněle: „Už když jsem o Patrikovi říkala mámě s tátou, nebyli nadšení a seznamovat se moc nechtěli, protože nevěřili, že jde o vážný vztah a určitě to prý rychle skončí. Byla jsem z toho lehce zaskočená, ale nakonec jsem je přesvědčila, ať nedělají závěry a Patrika poznají. Domluvili jsme se na setkání, které se bude konat u mých rodičů doma.”

Iva přišla s Patrikem k rodičům a už začátek byl na sílu. Rodiče komunikovat moc nechtěli, dělali obličeje a v podstatě se bavili jen se svojí dcerou. Patrik byl zaskočený, nečekal to a bylo mu celkem trapně. Po večeři se proto sebral a odešel společně s Ivou domů.

Probrečela jsem večer, protože mi bylo hrozně. Chtěla jsem, aby rodiče byli rádi, že jsem šťastná a že konečně budu s někým žít. Druhý den jsem zavolala mámě a na rovinu jí řekla, že se nechovala vhodně ani ona, ani táta a že si to takhle nepřeju. Tím začal spor mezi mnou a mými rodiči, ačkoliv jsme spolu nikdy nebojovali kvůli ničemu a měli klidný vztah. Vypadalo to, jako by mě chtěli jen pro sebe a nemohli se smířit s tím, že konečně někoho mám. Dokonce se k Patrikovi ani moc nevyjádřili, což možná byla ta lepší varianta.”

Situace se ještě zhoršila po druhém setkání, kdy se Patrik neudržel a otevřel pusu. Řekl rodičům Ivy, že nechápe, co jim udělal, že není zlý člověk a že se nemůže koukat na to, jak se jejich dcera trápí. Rodiče se ještě víc postavili na zadní a Ivě jasně dali najevo, že si má vybrat buď jeho, nebo je.

fa1.jpg
Foto: Shutterstock

„Byla jsem naprosto v šoku a nedokázala pochopit, co to po mně chtějí a proč mu nemohou dát šanci. Nechci za žádnou cenu přijít o svou rodinu, ale zároveň o skvělého partnera, kterého jsem konečně našla a jsem s ním spokojená. Na pár týdnů jsem s rodiči přerušila kontakt a doufala, že se situace nějak urovná, zatím se tak nestalo a já se bojím, co bude dál,” říká Iva v slzách.

Zdroj: respondentka Iva

Čtěte také: 

Reklama