milenec

Zahrnuje vás láskou a něhou. Usmíváte se jako malá holka, když od něj dostanete zamilovanou smsku. Nemůžete spát a pořád na něj myslíte. Je to přece láska jako trám. Má ale jeden háček. Jste vdaná. Co teď s tím?

Doma na vás čekají děti a hlásí se o večeři, manžel sedí u televize a přepíná z jednoho programu na druhý. Stejně tak jako každý den. A vám se svírá srdce. Myslíte na toho, koho milujete, a chtěla byste být s ním. A také nejspíš ani on netouží po ničem jiném. Jenže pronásleduje vás černé svědomí. Zaslouží si manžel nevěru? A co děti? 

Láska, nebo rodina?

Kdyby proti lásce stál jen rozum, nebyl by to tak silný soupeř. Je totiž velmi snadné poradit – volte srdcem. Jenže v srdci sídlí nejen nový muž, ale také rodina. Ublížit manželovi si určitě nikdo nepřál a vláčet děti rozvodovými tahanicemi už vůbec ne. Jenže na druhé straně je člověk, s kterým jste opravdu šťastná a už se nejedná jenom o románek, je v tom mnohem víc, možná celý život. A teď, babo raď!

milenec

Dřív než spálíte mosty

Než se rozhodnete spálit za sebou mosty a začít znovu, je rozhodně důležité položit si několik základních otázek:

  • Opravdu se nejedná jen o chvilkové poblouznění a o útěk ze stereotypu a nudy?
  • Láká vás na milenci také něco jiného než fyzická přitažlivost? Máte podobné zájmy a dovedete si s ním představit budoucnost, především výchovu vašich dětí?
  • Mluvila jste s ním o společném soužití?
  • Má vám co nabídnout, až skončí prvotní zamilovanost?

Je na čase sundat si růžové brýle a podívat se na svého milence střízlivýma očima!

Mít rád není milovat

Mít vedle sebe dva muže, které máte oba svým způsobem ráda, není vůbec záviděníhodná situace. To, že jste se zamilovala do někoho jiného, svědčí ale o tom, že doma úplně všechno v pořádku nebylo. Kde se tedy stala chyba a má-li cenu po ní pátrat, záleží na tom, jestli chcete zkusit dát manželství ještě šanci. Zamyslete se tedy nad tím, co vám celá ta léta scházelo a proč.

milenec

Volba není jednoduchá

Možná ale nevíte, co vlastně chcete. S kým trávit další léta a s kým nakonec zestárnout? V takovém případě je řešení nasnadě – odjeďte na nějakou dobu pryč, přestěhujte se do podnájmu nebo ke kamarádce či rodičům a v klidu všechno přehodnoťte. Prostě si udělejte emocionální volno. Když budete sama, teprve pak si uvědomíte, kdo vám vlastně opravdu chybí.

Manželství je rozbité

Pokud jste si jistá, že manželství slepovat už nechcete a raději zkusíte své štěstí s novým mužem, nedá se nic dělat, musíte jednat. Sedět na dvou židlích nejde donekonečna a můžete si být jistá, že přijde den, kdy se vaše nevěra provalí. A věřte tomu, že pak to bude pro všechny strany mnohem bolestivější. Konec konců váš milenec taky nebude čekat věčně, až se rozhoupete postavit se k problému čelem. Nakonec se může stát, že zůstanete úplně sama.

milenec.

Pravda bolí

Říct pravdu do očí otci vašich dětí je opravdu bolestivá zkušenost. Jenže zaslouží si vědět, že s ním jako s manželem už nepočítáte. Má právo dostat šanci začít žít znovu stejně tak jako vy a nebýt udržován v klamu do poslední chvíle. Zbytečně mu tak stojíte v jeho štěstí.

Máma a táta zůstávají

Ušetřit děti od bolestivého rozchodu rodičů není asi možné. Žít ale v nefunkčním vztahu pro ně také není nic přínosného. Děti jsou šťastné, když vidí šťastnou maminku, a tak časem většinou pochopí, že jí je lépe s novým partnerem. Důležité je, aby cítily z obou rodičů, že je mají rádi a že se nic tak hrozného vlastně neděje. Žádného z rodičů neztrácejí, maminka a tatínek tu přece vždycky pro ně budou. 

Řešila jste podobnou situaci? Jak?

Reklama