V rozumní míře používá facebook čtenářka Maryene. Jí slouží hlavně k rychlé komunikaci s přáteli a k tomu, aby byla blíž dětem, které bydlí daleko. Rozhodně ho nezavrhuje, díky němu třeba našla bratrance z Chicaga.

Milá Maryene, myslíte, že dnešní děti ví, co je to telegram? :-) Asi ne... Budu to muset těm svým vysvětlit. Moc Vám děkuju za příspěvek a přeju krásný den.


Hezký den všem.

Pamatuji časy, kdy jsem chodívala v době vysokoškolských studií rodičům volávat z telefonní budky, protože chtěli, abych se pravidelně hlásila. Pamatuji, jak jsme posílali „rychlé telegramy:“ STOP prijedu v nedeli STOP“ :) Pamatuji, jak můj dědeček psával dopisy svému bratrovi do USA, vánoční pohledy jsme posílali už v listopadu a dopisy musely tehdy ještě navíc projít cenzurou, takže putovaly někdy i déle.

Sociální sítě jsou prostředkem rychlé moderní komunikace. S jedním bratrancem z Chicaga jsme se našli právě díky facebooku a když si něco chceme vzkázat, můžeme si psát a odpovídat okamžitě nebo si dokonce popovídat přes skype a vidět se na monitoru. Můj syn často také cestuje a díky skype mi může volat a současně vidím, kde zrovna je.

Sociální sítě jsem začala používat při své práci v jednom nejmenovaném deníku. Byla to možnost rychlého kontaktu s redakcemi z celé republiky, takže Skype a ICQ jsem měla neustále zapnuté. Ano, občas se stal i malér, když jsem musela rozeslat nějaký vzkaz a zkopírovaný jsem ho omylem poslala i někomu jinému, protože jsem byla ve spojení i se soukromými osobami, které byly na sítích zrovna přihlášené.

V současné době pracuji z domu a kvůli své práci zapínám ráno počítač a automaticky se přihlašuji i na FB. Je na každém uživateli jak sociální síť používá. Já FB používám pouze ke komunikaci a ke spojení s dětmi bydlícími stovky kilometrů daleko, ale také s ostatními přáteli, pokud si potřebujeme poslat rychlý vzkaz. Jistě, sociální sítě mohou být i nebezpečné, když je budeme nesprávně používat, ale proto je nebudu zavrhovat. Psát o každém svém kroku a zveřejňovat fotky, které nejsou pro každého, to mi připadá zbytečné. Ale není důvod zveřejňovat vše na zdi, když je tady možnost soukromé komunikace. To bych mohla například zavrhnout i nůž, protože při nesprávném použití se mohu pořezat a také všechny další vymoženosti dnešní doby.

Maryene

Téma dnešního dne: Co vy a sociální sítě?

  • Používáte sociální sítě (např. facebook, twitter, viber...)?
  • Proč ano a proč ne?
  • Jaké používáte nejvíc?
  • Kolik času na nich trávíte?
  • Co byste na sociální sítě nikdy nenapsala?
  • Máte nějaké zajímavé historky?

Prosím, další příspěvky už neposílejte. Zanedlouho se dozvíte, kdo získá zimní balíček od Oriflame, kde je řasenka Wonder lash (černá), Intenzivní balzám After Sun a Zázračný kelímek. A k tomu pěkná modrá taštička.

avon

Reklama