„Bydlím už dva roky sama, ale ke svým rodičům občas jezdím na víkendy. Měla jsem celou dobu za to, že mají spokojený vztah, jsou spolu rádi a nemají žádné problémy. Teď těžko říct, co si myslet, po tom, co jsem viděla,” začíná Irena.

6384b887cb941obrazek.png
Foto: Shutterstock

Irena asi před čtrnácti dny navštívila své rodiče, a protože museli na chvíli odjet, zůstala v jejich domově sama. Ráda tráví čas ve svém bývalém dětském pokojíčku, ale byla zvědavá a začala šmejdit po celém domě.

Zachtělo se mi podívat se do snad každého šuplíku v domě, jestli se něco nezměnilo. Vím, že se to nemá, ale jsou to moji rodiče, se kterými jsem celý život bydlela, takže jsem nevynechala ani ložnici. Mamka má už dlouho ve skříni takovou truhličku, kam si dává tajné věci. Jednou mi tam něco ukazovala, takže znám i místo, kde je klíč. Samozřejmě jsem se tam šla podívat, ale neměla jsem to dělat. Objevila jsem tam intimní fotky, kde je moje máma nahá s nějakým cizím chlapem. Fotografie mi navíc nepřipadají nijak staré podle toho, jak tam máma vypadá. U fotek byly i milostné dopisy. Jakmile jsem to viděla, spadla mi brada a byla jsem hrozně překvapená. Říkala jsem si, že jsem fakt pitomá a co to vůbec dělám,” přiznává Irena.

Truhlu jsem po pár minutách zírání zamkla a vše vrátila na své místo. V tu chvíli jsem se ptala sama sebe, co jsem to zrovna viděla a co s tím mám dělat? Znamená to, že máma tátu podvádí? Nevěděla jsem, jestli se mám zeptat mámy, která by mě ale zabila, když by zjistila, že jsem se jí hrabala ve věcech, nebo to snad mám říct tátovi? Mám ještě dva sourozence, ale těm to říct rozhodně nemůžu,” zavrhuje Irena.

Irena to zatím neřekla nikomu, dusí to v sobě, ale má milion otázek, na které nezná odpověď. Myslí si, že nejlepší by bylo se zeptat přímo maminky, ale bojí se její reakce. Co byste dělali vy?

Zdroj: respondentka Irena

Čtěte také:

Reklama