Mamka je jen jedna, to je pravda. Ale někdy se může objevit ještě někdo jiný, jak o tom píše čtenářka Martina.

Moc smutný, ale zároveň povzbudivý příspěvek. Moc Vám za něj děkuju, milá Martino.


Moje mamka už tady není, i když... Doufám, že tu pořád někde je. Když se mi něco povede, nebo mám radost, říkám si, vidíš, mami, to by se ti líbilo... A vzpomínám na ní opravdu často.

Nebyla jsem dítě, když mi maminka umřela, ale i tak to moc bolelo, občas brečím ještě teď. Teď už je to skoro dvacet let, mezitím mi vyrostly děti, které vlastně ani neznala, protože už byla v nemocnici a moc nevnímala. Ale věděla o nich. Když jsem za ní chodila do nemocnice, většinou spala, ale pořád jsem jí o nich vyprávěla, a dělám to doteď. Je mi líto, že moje děti babičku nepoznali, a tak jim o ní aspoň hodně povídám a ukazuju fotky, vyprávím příběhy z dětství...

Měla jsem štěstí, že jsem našla druhou mámu v manželově mamince. Znala jsem ji už dřív, jsme ze stejný vesnice, a už jsem chodila s manželem, když moje maminka umřela. Tak jsem šťastná, že mám ji, a že moje děti mají hodnou babičku, která je miluje a stará se o ně, jako by to dělala i moje maminka.

Takže to ošklivé přísloví o tchýních já vůbec neznám!

Martina

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Tématem dnešního dne je: Vzkazy a přání pro maminky

  • Co byste přes náš magazín vzkázala své mamince?
  • Jaký máte vztah se svou matkou?
  • Máte na ni nějakou zvláštní vzpomínku?

Prosím, příspěvky už neposílejte. V 16 hodin se dozvíte, kdo z vás získá knížku z nakladatelství Domino od T. Stimson: Kdo miluje nejvíc a malou bonboniéru Milka Pralinés ve tvaru srdce.

mamk

Reklama