Dobrý den,

Co vidím z okna? No nic moc, ani na to nemám čas. Jen v létě, když je krásně teploučko a svítí sluníčko, otevřu balkónové dveře a vyhřívám se tam jak kočka.

U nás mají ovšem skvělý výhled sousedi. Co bydlím ve svém, přijde mi nějak normální vařit jen v tričku a kalhotkách, přítel taky kalhoty nasadí, až když je mu zima… Hlavně sousedy v našem vchodě musí velice mrzet, že nám do bytu nevidí. Těm to ale vynahrazujeme jinak. Ať jdu domů kterýkoliv den, od rána do večera, pořád je někdo vystavený v okně a pozoruje. Ti vám mají přehled o všem.

Jednou jsem se, nevím, jak se mi to podařilo, vplížila domů tak, že si mě sousedi nevšimli. Byli jsme domluveni, že se pro mě staví kámoši a pojedeme na výlet. Kámoš zazvonil, sousedka opět v okně a už mu hlásí: „Oni nejsou doma, neviděla jsem je a ani auto tu nemají“. A v tom jsem se vynořila ze dveří. Ten pohled na její vyděšenou tvář stál za to. S přítelem jim motáme hlavy pravidelně. Byt teprve zařizujeme, jde to pomalu, ale nemůžu si stěžovat – takhle je to aspoň vetší sranda.

Co mohou mí sousedé vidět? Upřímně si musí myslet, že patřím do blázince. První půlrok jsem stěhovala věci od našich do bytu. Plno tašek sem, prázdné tašky tam. Půjčeným autem nebo busem. Vlastní auto zatím nemáme, ale už se něco rýsuje (jen to nesmím zakřiknout). Naštěstí máme dobré rodinné vztahy a není problém si auto vypůjčit. To je pak haloo v  baráku.  Aby v tom měli trošku guláš, tak je střídáme – asi 5 aut z rodiny a občas mám ještě doma služební.

Ještě před měsícem jsem pendlovala s taškami s prádlem k rodičům, tam se špinavým, zpátky s čistým… už to nikdy nechci zažít.

Co půl roku šokujeme super velkými krabicemi – lednička, TV, stolek pod TV, domácí kino, zrcadlo, větrák, postel, stůl, dveře a teď naposled pračka. Nebylo by na tom nic tak zvláštního, kdybychom to nepřivezli pokaždé v jiném autě a oni se na nás nekoukali z okna.

A jak to celé probíhá?
No, zaparkujeme před barákem, zkontrolujeme, kolik sousedů je v okně. Jedni pravidelně, druzí tajně za záclonou. Začneme vykládat věci z auta, to už se soused nebo sousedka jakoby náhodou zvedne a u okna jen stojí. Přecházíme cestu a jdeme ke vchodu – po sousedech v okně ani vidu, ani slechu.

Chystáme pro sousedy další perličku. Máme vyhlídnuté nové tyče na záclony, to přece nemůžou nevidět.

Omíček


Jen jim to zavařte, prevítum vošklivejm šmírovacím!:)
Já bych jim dělal to samé a možná bych vymýšlel ještě daleko horší věci. Teď mě nic nenapadá, ale povětšinou jsem velice nápaditý.:) Ale jdete na to dobře, to se mi líbí, je to vtipné a má to styl!:)

Reklama