Není to tak dávno, kdy muži na mateřské dovolené byly rarita. Dnes jich jsou tisíce a své mateřské povinnosti si plní jako kterákoliv matka.

 

Před několika lety jsem se se svým manželem dohodla, že když budeme mít dítě, zůstane na mateřské dovolené. Zatím miminko nemáme, ale jakoby osudem, čím dál častěji potkávám ženy, které namísto toho, aby zůstávaly doma, chodí do práce. Tímto způsobem si svoji mateřskou „užívá“ i moje kamarádka Katka…

 

Katka patří k typu žen, které zdědily víc mužských vlastností. Už odmala se vyznačovala nekompromisní, přirozeně autoritativní a rozhodnou povahou, která jí pomohla k vysoké managerské  pozici v mezinárodní společnosti. Katku nikdy nebavily domácí práce a bylo období, kdy rodinu a děti striktně odmítala. Přišel však den „D“ a potkala Tomáše. Po ročním vztahu se vzali a po dalším roce se jim narodila dcera Monika.

Ještě v období těhotenství se Katka s Tomášem domluvili, že Tomáš zůstane na mateřské. Hlavním důvodem tohoto rozhodnutí bylo to, že Katka vydělávala víc peněz než Tomáš a další příčinou byl fakt, že Tomáš se chtěl naplno věnovat malování a psaní, což mu domácí prostředí umožňovalo.


Věřím, že mnoho mužů by z „chlapského principu“ mateřskou dovolenou nezvládlo. Katce i Tomášovi však tato dělba práce vyhovuje. Katka se mi svěřila, že Tomáš zvládá péči o Moniku mnohem lépe než ona. „Tomáš je ve výchově i péči mnohem trpělivější než já. Obdivuji ho, že celý den umí udržet pozornost Moniky a že mu nevadí venku „klábosit“ s jinými ženami na mateřské,“ říká Katka.

I když Katka pracuje, snaží se svoji nepřítomnost doma vyvažovat. Proto jsou v rodině tak oblíbené víkendy, kdy si Katka, Tomáš i Monika společně vychutnávají atmosféru šťastné rodinky.

 


A co vy?
Zažila jste nebo zažíváte podobný příběh?
Co si myslíte o mužích na mateřské dovolené?
Je mateřská dovolená jenom pro ženy?


Na vaše postřehy, názory a příběhy se těšíme na adrese: redakce@zena-in.cz
Na nejzajímavější příspěvek čekají už avizované Haribo bonbóny !!!
Tak pište a posílejte. Možná to budete právě Vy

J  
Reklama