Vzpomínáte si, jak jste se museli chovat v autě vašich rodičů? A čím je pro Vás auto dnes, když jste se stali jeho majiteli?

Každý se k autu chová jinak. Někdo ho považuje za vrchol svého nákupního snažení, zatímco jiný ho bere jako užitný předmět, jež se má užít do poslední „mrtě“. Známí mých rodičů ve svém čtyřkolém miláčkovi převáželi koňský hnůj na zahrádku. My jsme zase museli zavírat dveře s citem… Když se bouchlo dveřmi, jak se patří, táta měl oči na vrch hlavy a neodkladně jsme si vysloužili kázání. Ale zase jsme tam mohli klidně i jíst a zpívat, zatímco v autě maminky mé kamarádky se muselo sedět tiše a způsobně, aby se mohla soustředit na řízení, a s Wartburgem se nechtěla rozloučit ani poté, co díky rzi odpadávala podlaha.

A dnes? Protože žádné dvoustopé vozidlo nevlastním, jsem odkázaná na jiné, pokud se jede na nějaký výlet s přáteli.

A čím je auto pro mé známé?

Petra, 38 let: Jízda autem je pro mne relaxací. Auto beru jako prostředek, jež usnadňuje život, a je to ideální přemísťovadlo z bodu A do bodu B.

Silvie, 34 let: Moje drahá Bobina (všechna auta, co jsem měla, se jmenují stejně – ačkoli Bobina asi není nejoriginálnější) je pro mne mým druhým já, nebo kamarádkou, jak chcete. Když mne veze, povídám si s ní. Neváhám ji i požádat, aby mi pomohla zaparkovat či zda by se v jejím kufru ještě nenašlo místečko pro další tašku s nákupem…

Martina, 25 let: Auto? To jako myslíš ten nebezpečný nástroj? Pokud musím jet někam dál, popřípadě převézt něco objemnějšího, přesto nejdříve prostuduju vlaky a autobusy, a pokud není vyhnutí, sednu do auta, ale nejsem si v něm moc jistá. Nějaký osobnější vztah ke své škodovce nemám.

Katka, 32 let: Auto zatím nemám, ale sním o pořádném žihadle s tuningovou úpravou… V tomhle jsem prostě chlap.

Jitka, 35 let: Auto? To jako myslíš ten „chlívek“, v nějž se proměnilo díky působení mých dětí?! Vím, na zemi se občas najdou bonbony, kapesník, atd, a občas zapomenu i dětičkám připomenout, že si mají oklepat bahno z holinek. Ale co, hlavně že jsme zdraví!

A čím je auto pro Vás?  

Reklama