Je dobře, když mají děti kladný vztah ke zvířatům. Malého Olivera však stálo blízké setkání s broukem málem život. Kvůli jedovaté majce skončil na jednotce intenzivní péče s otravou. Jeho maminka teď varuje všechny rodiče prostřednictvím sociálních sítí.

majka

Zdroj foto: Wikipedia

„Milí rodiče, buďte na pozoru před tímto broukem. Majka při vyrušení roní z kloubů nožek silně jedovatý výpotek s obsahem kantharidinu. Kantharidin je prudký olejovitý jed, který odrazuje dravce, kteří by si chtěli na buclatých majkách pochutnat. I na lidské kůži (při neopatrné manipulaci s těmito brouky) způsobuje svědivé puchýře. Při požití prý již došlo ke smrtelným otravám!!!!!“ píše Jana R. na Facebooku s tím, že jejího syna si nechali v nemocnici na pozorování. Už je ale v pořádku a doma.

oliver

Zdroj foto: Facebook

„Oliver měl opravdu štěstí, protože dostal malou dávku jedu. Ale i tak mu bylo hrozně špatně - zvracení, bolesti, malátnost až apatie. Když jsem viděla, jak nám mění barvu z bílé na zelenou a je absolutně bezvládný, věděli jsme, že je zle. Proto chci, aby to vědělo co nejvíc lidí, aby byli obezřetní a nepotkalo to někoho dalšího,“ dodává.

Jedovatost majky není žádnou novinkou. V minulosti ji hojně využívali traviči...

Reklama