Při trávení potravy vstřebává náš organismus důležité živiny a zbavuje se škodlivin. K tomuto procesu ale potřebuje harmonicky vyváženou střevní mikroflóru, jinak nás mohou potrápit nepříjemné průjmy, zácpy, nadýmání...

bioproton

Pokud mikroorganismy obsažené v trávicím ústrojí nejsou v rovnováze, nedochází pouze k jmenovaným potížím. Vzhledem k provázanosti s imunitním systémem není naše tělo schopno zbavit se toxinů, viry mohou poškodit střevní sliznici, dostavují se alergie a v důsledku různé zdravotní potíže. Abychom tolik důležitou střevní mikroflóru udrželi ve vyváženém stavu, můžeme začít konzumovat stravu obsahující probiotika, nebo využít mnohem rychlejší možnosti - volně prodejný doplněk stravy, který probiotika obsahuje.

Probiotika jsou přátelské bakterie, které mají několik funkcí, z nichž nejdůležitější je, že brání pomnožení škodlivých bakterií, potlačují jejich růst v trávicím traktu a tím udržují rovnováhu střevních mikroorganismů. Také ale pomáhají vstřebávat ionty, snižovat hladinu škodlivého LDL-cholesterolu v krvi, mírnit alergii na některé potraviny. Zároveň pomáhají v syntéze některých vitamínů.

bioprotonZpůsobů, jakými můžeme naši střevní mikroflóru udržet ve formě, či ji pomoci vyrovnat její přirozené prostředí, se nabízí několik. Jednou z možností je vyvážená strava doplněná o dostatečné množství mléčných výrobků. Je ale důležité si uvědomit, že takový způsob je běh na dlouho trať a například v případě užívání antibiotik je těžké potřebné množství prospěšných bakterií doplnit přírodní cestou, protože jejich vstřebávání probíhá velice pozvolna. Dnes ovšem máme možnost tyto prospěšné bakterie doplnit probiotickými přípravky, a to velmi rychle a optimálně pro naše střeva. Například přípravek Biopron®9 PREMIUM s vyváženým složením devíti druhů mikroorganismů jich dodá našemu organismu jen v jediné denní dávce 20 miliard, což pozitivně působí na zažívací trakt a harmonizuje střevní mikroflóru. Může proto efektivně pomoci při zácpě, nadýmání, plynatosti, průjmu, dráždivosti, ale také při detoxikaci organismu, nebo při dermatologických problémech s pletí a mykózách.

Bližší informace na bezplatné infolince 800 17 16 17 nebo www.biopron.cz.

Reklama