Máte pocit, že jsou vaše vlasy mdlé, unavené a vlasová pokožka nedýchá? Může za to znečištěné prostředí ve městech. Smog, klimatizace, topení, výfukové plyny, prach, cigaretový kouř a pach z jídel škodí nejen naší pleti, ale také vlasové pokožce a vlasům. Výsledkem je nepříjemný zápach, ztráta lesku, podrážděná vlasová pokožka, která nedýchá, ale také předčasné vypadávání vlasů a jejich šedivění.
5d120b689c947obrazek.png

Máta vodní pro boj se znečištěním - máta vodní (Mentha aquatica L.) není ta máta, co ji znáte z čaje nebo z mojita. Je to druh máty, kterému se, jak název napovídá, daří ve vlhkém prostředí a ve sladké vodě. Je to vytrvalá bylina vysoká 20 - 60 cm a kvete od července do října. Již po staletí je po celém světě využívána pro její tonizační a osvěžující schopnosti. Máta vodní obsahuje polyfenoly s vědecky prokázaným antioxidačním účinkem.

Do testování se zapojily i naše spřátelené blogerky. Jak dopadly jejich recenze?

ADRIANA z blogu SOMETHINGSOMETIMES.CZ

Před několika týdny jsem byla na představení nové vlasové řady značky Klorane. Konkrétně jde o šampon, kondicionér a vlasovou mlhu s výtažky z máty vodní. Díky ní by měly být naše vlasy i vlasová pokožka chráněny před znečištěným ovzduším.
5d120a7254af7obrazek.png

Přípravky Klorane s výtažkem z jedinečné máty vodní mají prokázaný čisticí účinek na vlasovou pokožku, ale i na přírodu. Detoxikační šampon vlasy důkladně umyje a odstraní 97 % částic znečištění, ochranný balzám na vlasy usnadňuje rozčesávání a prokazatelně zvyšuje lesk vlasů a Čisticí mlha zbavuje vlasy nečistot a neutralizuje zápach (jídlo, tabák, smog...) až na 6 hodin. Navíc stejně jako balzám zmírňuje elektrizování vlasů. Produkty navíc neobsahují silikony a sulfáty

Celou recenzi najdete na jejím blogu ZDE.

JANA z blogu JANESMOMENTS.COM
5d120ae4df436obrazek.png

Objevem a miláčkem měsíce je bezpochyby čistíci mlha s mátou vodní od Kloranem, kterou jsem poznala na akci s Ženou-in. Vědeli jste,  že i naše vlasy jsou vystaveny znečištěnému ovzduší? Tato mlha pachy neutralizuje a naše „hříva“ je poté voňavá, čistá a svěží. Mlha voní jako mohito a můžete ji používat dle libosti několikrát denně. Já se do ní doslova zamilovala. 100 ml stojí kolem 349 Kč, seženete v lékárnách. Kdo žije ve městě, tak je to naprosto must have produkt!

Více z Janiny recenze najdete ZDE

KATKA z blogu INSTANTNIKRASA.COM
5d120b26398f6obrazek.png

Ještě před dovčou jsem byla pozvaná na akci značky Klorane, kterou organizovala Žena-in. Klorane je přírodní značka z Francie, která je k dostání v lékárnách a kromě vlasových produktů se specializuje i na dětskou kosmetiku. Všechny vlasové produkty jsou na nějaký problém - Chinin na vypadávání vlasů, pivoňka pro citlivou pokožku, datle na poškozené vlasy a máta vodní na vlasy, které jsou vystaveny znečišťujícímu ovzduší. Řada obsahuje šampon, kondicionér a čistící mlhu. Všechny produkty seženete v lékárnách a stojí okolo 300,-. Klorane je přírodní kosmetika bez parabenů a silikonů, postavená na přírodních látkách, což někomu vyhovuje a jinému ne. Navíc i obaly jsou z recyklovatelného plastu.

Celou recenzi najdete na jejím blogu ZDE.

ANETA z ONEBLONDLIFE.COM

Vrátím se k něčemu příjemnějšímu a tím byla rozhodně tahle milá akce pořádaná časopisem Žena in a kosmetickou značkou Klorane, která se snaží přírodě vracet to, co si z ní bere. Snaží se taky, aby zemědělci, kteří dané suroviny pěstují, za ně dostali spravedlivě zaplaceno.  O všech jejích závazcích a myšlenkách si můžete přečíst tady. Já mám doma na vyzkoušení jejich novou řadu na vlasy s mátou vodní, která má chránit vlasy před znečištěným ovzduším. Po ozkoušení jsme se s holkama shodly, že jsme snad nikdy neměly tak hebké a lesklé vlasy (za což může hlavně jejich balzám), takže pokud žijete ve velkoměstě a jste tak každý vystavováni smogu, určitě tuhle řadu ozkoušejte.

IMG-6560.jpg

Více se o téhle řadě, její výrobě a celkové myšlence značky Klorane dozvíte na jejich KLORANE.CE/MATA-VODNI.

Čtěte naše články:

K dostání v lékárnách. Více informací na KLORANE.CZ
5d120b4c0d2efobrazek.png

Reklama