Každý den peláším do plného metra.

Jezdím v takovou tu hodinu, kdy se ke konečné stanici metra scházejí najednou mraky lidí a všichni hrozně pospíchají. Někdy je to skutečný boj.

 

Nedá se ale nic dělat, z místa mého bydliště je to na Karlovo náměstí, kde sídlí naše redakce, spojení nejpraktičtější a hlavně nejrychlejší. Tramvaje, které mi oproti metru občas připadají jako příjemná vyhlídková cesta, k mému paneláku zkrátka nejezdí.

 

Ohledně těch lidí zažiju sem tam něco zajímavého.

Dnes vedle mě seděla jakási studentka, která měla viditelně před důležitou zkouškou. V ruce držela skripta a snažila se do nich dívat. Jel s ní mladík, kterému občas sdělila nějaký svůj roztržitý dojem. Právě když vbíhala nějaká starší paní do dveří vagonu a nestihla už nastoupit, tak tato studentka utrousila: „Si asi bába myslela, že ještě stihne naskočit…“. Nejdřív mi to přišlo jako jízlivé a škodolibé, ale pak jsem si teprve uvědomila, že se ta dívka snaží jen vymanit ze své nervozity. Utvrdil mě v tom její doprovod, který ji při výstupu uklidňoval a popřál mnoho štěstí u státnic. Ani mu nijak zvlášť neodpověděla, začala jen tupě civět na ty své papíry. Kdo to asi byl a jakou školu studuje? Jaký život žije ta dívka, co ji už v životě nepotkám?

 

Vystupuji tedy na „Karláku“ a ještě donedávna jsem tam potkávala jednu starou paní s tlustými brýlemi.

Stála před výstupem z podchodu pod schody a žadonila kolemjdoucí o peníze na chleba. Potkávala jsem ji každý den a to většinou dvakrát. Jednou ráno a často jsem ji na jejím místě našla i odpoledne při cestě domů. Zaslechla jsem, že ji lidé vídají na Hlavním nádraží, kde vesele popíjí rum…

Kolikrát jsem si říkala, že bych jí mohla někdy přinést chleba. Dát jí ho a říci, že už tedy dnes nemusí žebrat a může jít domů. Představovala jsem si její reakce.

Ale už tam dobrý měsíc nepostává. Kde asi je, co se s ní stalo?

 


Máte nějakou svou příhodu nebo zážitek z cesty do práce?

Napište mi ho na adresu redakce@zena-in.cz a nejlepší z nich bude odměněn knihou „Kouzla milují žár mého těla“. Tato kniha působí velmi lákavě, obsahuje totiž čtyři zcela nové, okouzlující příběhy od uznávaných autorek amerických bestsellerů. (J. D. Robb, Susan Krinald, Maggie Shayne, Laurell K. Hamilton)

 

Zúčastněte se i vy dnešního tématu dne! Vaše příběhy se stanou součástí dnešního vydání…

 

Přeji hezký den a doufám, že jste měli příjemnou cestu do zaměstnání…

Reklama