Stalo se něco, co jsem ani v nejmenším nečekala. Jednoho dne mi v mailu přistálo pozvání na natáčení do pořadu Dobré ráno s Českou televizí. Blog, který píšu s kamarádkou Lenkou, se zalíbil dramaturgům tohoto pořadu a pozvali nás do studia. Já jsem byla pro téměř okamžitě, kamery mi už nevadí, jsem zvyklá z natáčení Vaříme s Vámi pro Maggi, a tak jsem se hned začala těšit.

Větší oříšek je kamarádka Lenka, která se už několikrát vyjádřila, že NIKDY nebude nic točit. Že má trému a nechce se vidět na kameře. Měla jsem strach, že budu muset přesvědčovat jako divá. A ne! Lenka překvapila a od začátku se k celé „hurá“ akci stavěla velice pozitivně. Na rozdíl ode mě si tedy musí vyřídit volno v práci. Ale to je přece maličkost. Když z nás budou televizní hvězdy!!! :-)

Odepsala jsem tedy, že s námi mohou počítat, a začaly jsme sestavovat menu. Tématem bude rodinná oslava. To se hodí, protože rodinné oslavy se u obou bohyní dělají pořád. Čtyři jídla jsme vybraly hned. V průběhu dní se ale začaly naše nápady proměňovat, a tak nakonec zbyl z původního plánu jen losos s avokádovou pomazánkou.

Podle mailu nebude vybavení studia ani náhodou takové, jak jsme zvyklé ze svých kuchyní. Pomůcky si proto musíme dovézt samy a raději si některé součásti předpřipravit, kdyby se v přímém přenosu nepovedly.

Plán máme, recepty jsem zaslala do České televize, nákup udělá Lenka a ve čtvrtek odpoledne a večer nás čekají poslední přípravy a věřím, že i velké nervy. Do Brna vyrážíme okolo čtvrté hodiny ranní, protože v půl 6 už máme být na značkách v maskérně, v šest jdeme do vysílání.

Držte nám pěsti, ať nemáme moc velkou trému a jsme na obrazovkách hezké, oduševnělé a šikovné.

A nezapomeňte se dívat. Zítra, v pátek 25. dubna, od šesté hodiny raní do půl deváté na ČT 2.

Na viděnou se těší BOHYNĚ KUCHYNĚ.

Reklama