5af2cb028c65eobrazek.png

V předchozích týdnech se do této akce přihlásilo celkem 571 projektů a odborná komise vybrala 270 finálových. Finalisté se nyní v 90 regionech po celém Česku uchází o přízeň zákazníků. Každý vítězný projekt získá prostřednictvím Nadačního fondu Tesco finanční příspěvek ve výši 30 000 korun, projekt na druhém místě 16 000 korun a projekt na třetím místě 10 000 korun. Program společnosti Tesco “Vy rozhodujete, my pomáháme” má pomoci realizovat neziskových a příspěvkových organizací jejich projekty, které mají pozitivní vliv na život v jejich okolí. Poprvé byl spuštěn v roce 2016. „Stejně jako v předešlých ročnících je rozhodnutí plně v rukou zákazníků Tesco. Nejvíce projektů je zaměřeno na děti, zdravotně znevýhodněné a rodiny. Těší nás, že je o program takový zájem a budeme moci realizovat další krásné projekty,“ říká Yana Pancheva, manažerka společenské odpovědnosti Tesco.

Redakční hlasování

Takže, vyrazíme na nákupy do Tesca a podpoříme svého favorita – v každém obchodě jsou 3 vybrané společnosti, které se o příspěvky uchází. Za každý nákup dostanete hlasovací žeton, který můžete přiřadit projektu, který jste si vybrali. Je dobré se podívat na stránky, na seznam přihlášených organizací, pro které můžete hlasovat. Také to, pro jaké projekty můžete hlasovat v jakém konkrétním obchodě https://itesco.cz/pomahame/list-of-projects/. O našich favoritech a o ostatních vám budeme informovat v dalších článcích.

Proč podpořit svého favorita

Všechny přihlášené projekty byly hodnoceny porotou složenou ze zástupců odborného garanta Nadace rozvoje občanské společnosti a vybraných zaměstnanců společnosti Tesco. Společně prověřovali nominované projekty z hlediska jejich transparentnosti, důvěryhodnosti, udržitelnosti, z hlediska jejich dopadu na komunitu a potenciál pro zapojení členů komunity.

Všichni vybraní finalisté získají finanční pomoc
Už samotný postup projektu do finálového hlasování na obchodech znamená, že získá finanční podporu. Pokud zvítězí, půjde o 30 000 korun, když skončí na druhém místě, získá 16 000 korun, projekty na třetích místech pak 10 000 korun. Jakou částku ale organizace dostanou, mají nyní v rukou zákazníci – tudíž i vy, pokud při svém nákupu budete hlasovat.

Kde a jak hlasovat?

5af2ca4a4ee69obrazek.pngNa obchodech Tesco jsou umístěny hlasovací zařízení s popisem nominovaných projektů. Za každý nákup zákazníci obdrží hlasovací žeton. Následně ho mohou až do 4. června vhazovat do hlasovacích boxů, a tím podpořit projekt, který je jim nejbližší. Zákazníci mohou získat více informací o zúčastněných organizacích a jejich projektech právě u hlasovacích boxů. Seznam zúčastněných komunitních projektů včetně aktuálního sledování počtů hlasů jsou také k dispozici na webových stránkách programu https://pomahame.itesco.cz, kde budou také každý týden zveřejňovány průběžné výsledky hlasování. Celkové výsledky pak budou oznámeny 20. června.

Jak jste na tom vy? Zapojíte se? Také máte rádi projekty, které pomáhají a mají smysl?
 

Reklama