Jak se starat o pleť v extrémních vedrech? Stejně jako o květiny, které pěstujeme na zahrádce či balkoně a o které pečujeme v současných tropických teplotách o to víc. Živé organismy fungují víceméně stejně - ať už jde o ty nejnižší formy života, či o nás samé...

skin

Zavlažovat  - tedy hydratovat!

Voda, kterou vypijeme, naší pletí „proteče“, pokud ji neošetříme hydratačním krémem, který má za úkol v pleti vodu udržet.

Hnojit - tedy vyživovat!

Nezapomínejme na pleťové masky a séra, která mají za úkol povzbuzovat k činnosti kolagenová a elastinová vlákna skrytá ve spodní vrstvě naší pleti - škáře - přesně ta, která mají na svědomí stárnutí.

Zacloňovat - tedy chránit před sluníčkem!

Nechceme-li, aby nám květinka uschla, zabráníme přímému slunečnímu záření. Čím víc vrstev pleti dopřejeme, tím více chráníme. Takže nejen krém, ale i make-up se „počítá“. Ten od kvalitní značky se rozhodně nerozpustí a vydrží minimálně 12 hodin. A přidejme třeba ještě podkladovou bázi pod make-up.

Nečistota zabrání průniku účinných látek

Ta, kterou si přineseme z ulic či z ovzduší, stejně jako z nočního pocení. Copak studená voda dokáže smýt špínu? Takže nezapomínejme na speciální čistič pleti nejen večer, ale i ráno!  

Pozor na sluníčko!

Bez každodenního použití přípravku s vysokým SPF nemá smysl používat bělicí přípravky na pigmentové skvrny - nebudou totiž fungovat. Tedy přípravek (krém, sérum nebo podkladovou bázi) v létě nejméně s číslem 30. Důležité: SPF se nesčítají!

Každá vrstva se počítá - dokonce i na očích

Oční okolí je nejcitlivějším místem na našem obličeji, protože je chrání nejtenčí vrstvička tuku, svalů a pokožky. Doporučujeme několik vrstev: oční krém (pod něj třeba i sérum)  a make-up (ano, i ten, a klidně u moře), nejlépe ještě s podkladovým fixačním krémem pod oční stíny. A samozřejmě sluneční brýle - bez nich v létě „ani ránu“, pokud není pod mrakem. Současná móda přeje velikým tvarům - z hlediska kosmetiky ideálním! Naše prababičky dbaly i na klobouky (aby ne, tehdy krémy se SPF neexistovaly) - není na škodu, pokud se jdeme třeba opalovat na pláž. V tramvaji či metru by zřejmě překážel...

Klimatizace - pomoc v nouzi, ale nebezpečná

Vysušuje - hodně! Takže nemysleme, že když se nepohybujeme v létě ve vedru venku a vystoupíme z klimatizovaného auta přímo z podzemních garáží do klimatizovaného bytu či kanceláře, pleť „nedostává zabrat“. Vše zde doporučené platí úplně stejně i v tomto případě!

Chcete zachovat své pleti mládí? Vezměte si příklad z Asiatek. Sice jejich extrémní fobie ze sluníčka vzbuzuje často úsměv v našich evropských tvářích, ale něco na tom je.

Reklama