Už jsou pryč doby, kdy pro získání postu té úplně nejvíc nejlepší kamarádky stačil třeba darovaný prstýnek z poutě nebo křeček. Dnes se na to díváme jinak, i když představa, že by to fungovalo zas na tak jednoduchém základu, je úsměvná.

friend

Pro mě je nejlepší kamarádka ta, která…

  • jen po hlase v telefonu dokáže poznat, že není vše v pořádku, a zeptá se: „Mám přijet?“
  • ta, co mi dokáže otevřít oči, když se s něčím (mnohdy i zbytečně) trápím
  • ta, co zavolá, jen aby věděla, jaký byl den
  • ta, co ví, jak vypadám, když brečím, směju se k nezastavení nebo jsem naštvaná
  • ta, co na mé tváři přes proudy slz dokáže vyvolat úsměv
  • ta, co se mou sáňkuje

A co znamená nejlepší kamarádka pro mé kolegyně?

Dana Svobodová

Dobrá kamarádka je pro mě ta, která mi pomůže v nouzi. Už jsem si to ověřila třeba při povodních. Tehdy se nejlépe poznalo, kdo je opravdu dobrý přítel (kamarádka, to je jedno) a pro koho jsem dobrá, jen když jsem v pohodě a nic od nikoho nepotřebuju.

Eva Soukupová

Nejlepší kamarád/kamarádka je člověk, který mě dokáže podržet, když je nejhůř, který je pro každou špatnost, když se dostaneme do šibalské nálady, a se kterým se můžu zasmát,  tak často, jak jen to jde.

Klára Milošová

Nejlepší kamarádka pro mě je:
za prvé: ta, která je ochotná řešit alespoň občas i moje problémy (stávalo se mi  totiž a stává, že poslouchám hodiny dlouhé monology stížností kamarádek, ale na moje potíže většinou řeč nedojde). Přemýšlela jsem o tom, jestli není chyba na mojí straně – zřejmě ve všech kamarádkách budím dojem, že žádné problémy nemám… což, na druhou stranu, není taky úplně k zahození. :)
za druhé: ta, se kterou nemusím být denně v kontaktu (stane se, že se třeba „fyzicky“ nevidíme celé měsíce), ale přesto vždycky navážeme tam, kde jsme skončily, a nevyčítáme si, že jsme si nezavolaly/nenapsaly.

Párkrát už jsem se v takových těch „nejlepších kamarádkách“ zklamala, takže jsem hodně opatrná v tom, jestli někoho za „nejlepší kamarádku“ vůbec označím.
A vlastně nevím, jestli je tak důležité mít tu jednu „nej“. Pro mě asi momentálně ne.

Zuzana Sommerová

Nejlepší kamarádka je člověk, kterému mohu cokoliv říct a mám jistotu, že to neroznese dál. Nejlepší kamarádce se dá všechno říct - i případná kritika její osoby a chování. Musí mít smysl pro humor, aby se s ní dalo „bavit“. A taky musí mít trochu přehled, aby se s ní bylo o čem bavit. Nejlepší kamarádka může být i chlap

Klára Křížová

Mám dobré kamarádky, jsou to ty, co mě znají, co mi chtějí pomoci a vyslechnou mě. Zajímají se o mě, když se dlouho neozývám, zavolají, jestli se něco neděje. Zrovna tak to mám já k nim.

Léta zkušeností se zúčtovaly – dnes jsem dost opatrná, měla jsem „dobré kamarádky“, co mi sváděly chlapa, vykecaly vše, co mohly, pomlouvaly, záviděly a schválně škodily… tak co s nima, že. :) Dodneška se s nimi nebavím, párkrát došlo i na pár facek… jsou věci, které se neodpouštějí, nebo nejdou přejít jen tak…

Reklama