Připadala jsem si doma už jen jako inventář. Kuchařka, co navaří, uklízečka, co vysmýčí, chůva, co se postará o děti. Že by Milan (41) přišel a obejmul mě, pozval mě někam, přinesl kytku nebo se alespoň zajímal, jak se mám, to vůbec. Kolikrát jsem ho někam chtěla vytáhnout já, ale všechno ostatní mu bylo přednější. O nějaké romantice u nás už dávno nemohla být řeč. A já trpěla,“ svěřuje se Anička s tím, že také cítila, jak manžela přestala přitahovat. Ne že by se jí nějak radikálně změnila postava. Spíš na sebe už nedbala tolik, jako před mateřstvím. Téměř se přestala líčit a hezky oblékat. Veškerý svůj čas věnovala rodině.

644268857b4aaobrazek.jpg
Foto: Shutterstock

„Došlo mi, že dělám chybu. Milanovi jsem zevšedněla, měl mě až příliš jistou. Viděl ve mně kvočnu, která se vždy vrátí do kurníku. A pořád po něm něco chce. Uháněla jsem já jeho. To evidentně chtělo změnit. Vymyslela jsem, že se začnu chovat, jako bych měla milence,“ rozhodla se po Novém roce Anička, která ale přiznává, že změna snadná nebyla. Vyžadovala důmyslnější plánování a něco musela rodina i oželet, například teplé večeře nebo dokonale uklizený byt. Jí ale změna prospěla.

Začala chodit běhat, na hodiny francouzštiny, s kamarádkou do divadla a na víno. „Skoro jsem zapomněla, jak moc mě tyhle aktivity před lety nabíjely. Zase mi vrátily důvod k úsměvu, ani nebylo potřeba před Milanem dobrou náladu předstírat,“ usmívá se Anička. Začala se opět hezky oblékat, líčit. I doma byla jako vyměněná. Snažila se působit jako čerstvě zamilovaná. Čas od času koupila květiny, prozpěvovala si a po Milanovi přestala cokoli chtít. Její snaha brzy přinesla kýžené ovoce.

„Nějaký čas to vypadalo, že Milan nezabere. Ale pak přišel obrat. Začal se vyptávat, kam najednou tak často chodím, proč se tolik parádím a od koho mám kytky. Odpovídala jsem mu po pravdě, ale on mi nejspíš moc nevěřil. Začal žárlit. Najednou se zajímal, co dělám, jak se mám. Dokonce se chytil za nos a i tu kytku sám od sebe přinesl. A před měsícem mě pozval na wellness víkend,“ raduje se Anička a dodává, že se do původního nastavení už nikdy nehodlá vrátit.

Zdroj informací: respondentka Anička

Čtěte také: