„Můj manžel Mirek je můj nejlepší kamarád. A kdo může tohle po pětadvaceti letech manželství říct? Vsadím se, že takových párů moc nebude. Rádi spolu sportujeme, jezdíme na kole, posedíme u sklenky nebo lahve vína a pohádáme se tak maximálně jednou ročně,“ popisuje Romana.

wo.jpg
Foto: Shutterstock

Důvod, proč jim to podle Romany klape, ovšem rozhodně nebude pro všechny páry. Jedinou oblastí, ve které si před několika lety přestali rozumět, byla intimita. Zatímco Mirka začal sex nudit, Romana ho začala vyžadovat častěji než dřív.

„Hodně jsme se kvůli tomu hádali, protože jsem se pořád cítila neuspokojená, ale nechtěla jsem svého muže podvádět a rozvod pro mě taky nikdy nebyl na pořadu dne. Vášeň sice vyprchala, ale nedovedu si představit, že bych se vedle něj po tolika letech pravidelně neprobouzela, že by mi nezpestřoval den svými vtípky, že bychom si museli dělit majetek a podobné nepříjemnosti. Nakonec jsme došli k řešení, které nám skvěle vyhovuje. V sexu jsme dali jeden druhému volnost – Mirek si může užívat s kým chce (i když on stejně moc nechce) a já taky. Není nám patnáct, abychom na sebe žárlili. Sice si nesdělujeme zrovna podrobnosti o tom, kde, s kým a kolikrát to bylo, ale máme karty vyložené na stole,“ říká Romana.

Ta se jako mnohé ženy v jejím věku nemusí bát, že by manžel chytl druhou mízu a našel si milenku. Má totiž dovoleno si ji najít, pokud to všechno bude držet v mezích nezávazného flirtu. Tak jak to dělá s muži Romana.

„Jako muž už mě Mirek ani nepřitahuje, zkrátka roky společného soužití udělaly své, ale chci s ním zestárnout. Nemám náladu budovat nějaký vztah od začátku a potom po několika měsících nebo letech, kdy se ukáže pravá tvář obou lidí, litovat, a skončit sama. Mirek je moje životní jistota, jen bez sexuálního náboje,“ uzavírá.

Zdroje: respondentka Romana

Čtěte také:

Reklama