Čtenářka Snížek je rozhořčená nad tím, že nejsme v potravinách soběstační, a myslí si, že naše domácí potraviny jsou kvalitnější a lepší. Děkuji Snížku za váš příspěvek i názor!


Rozhodně mi vadí nedostatek našich potravin na trhu,vždycky jsme byli soběstační a je velká chyba že zbytečně dovážíme to co si sami dokážeme vyrobit.

Čerstvé domácí potraviny,byť i dražší ale chutnější a zdravější mají u mne přednost před levnými a ošizenými z dovozu.

O kvalitě dovezených potravin se dá pochybovat.Dovozem se taky ničí naše životní prostředí.Ani ty jahody,rajčata nemají tu chut´jako naše právě utrhnuté ze zahrádky.

Čínský česnek jsem si nikdy nekoupila,raději si počkám na český z tržiště,ten pomelu ,smíchám se solí,dám do skleniček od výživy a mám vystaráno,vydrží tak celý rok i déle a je stále po ruce.

Farmářské trhy jsou dobrým řešením kde nakupovat kvalitní české potraviny,škoda jen že jsou jen ve velkých městech. Dřív na tržnici stávaly babky,prodávaly za tři koruny kilo jablek,ted´už tam nikdo není,škoda. Asi se jim to nevyplatí když musí platit pronájem  místa.

Mělo by se s tím něco dělat aby jsme nebyli odkázáni na dovoz,je to zbytečné a na hlavu postavené. Dokážeme se přece o sebe postarat dobře a lépe i sami.

Já si aspoň něco málo vypěstuji na zahrádce pro nás a to je naprosto nejlepší na chut´i kvalitu.
SNÍŽEK
Text nebyl redakčně upraven


Kupujete raději české, nebo zahraniční potraviny?

  • Řešíte, zda je produkt dovezen z velké dálky, nebo zda je domácí?
  • Přijde vám normální jíst v zimě čerstvá rajčata, okurky a maliny a jahody?
  • Dáváte přednost sezónním potravinám, nebo nakupujete v supermarketech?
  • Když máte na výběr mezi cizím levnějším a českým dražší, čemu dáte přednost?
  • Rozhoduje o vašem nákupu kvalita a chuť, nebo cena?
  • Chápete tvorbu ceny potravin a souhlasíte s dotacemi do zemědělství?
  • Vadí vám česká „nesoběstačnost“ v produkci základních potravin?
  • Napadá vás k tomuhle tématu něco dalšího?

Pak mi to pošlete do redakčního mailu

redakce@zena-in.cz

a já jednu z vás odměním naloženým lanýžem. Protože právě on je potravinou, o které se dá říct, že je sem dovážena z ciziny, ačkoliv se dá nalézt i v našich lesích, ale nesmíme ho trhat, takže jinak než z dovozu se nedá sehnat. A jsem přesvědčen, že většina z nás o něm slyšela, ale v ruce ho nikdy nedržela a nikdy s ním nevařila…

Reklama