Zase tu máme něco pro zasmání. Popis běžného rána s malým synáčkem nám poslala čtenářka Bleblemcy. Myslím, že se taky pobavíte.

Krásný popis rána, milá Bleblemcy, i krásné fotky. Moc Vám děkuju a přeju pěkný den.


Dobrý den,

moje rána bývají automatická. Chci tím říct, že jsem přepnutá na automat. Vstávám sice s malým Ondráškem-Raráškem až, když se sám vzbudí a to bývá kolem osmé ráno, ale přesto vylézám z postele a ještě pořád napůl spím. Jsem částečně vypnutá až do doby než začnu pít ranní kávu. Na první pohled to vypadá jako pohoda ale....

7:30 Ondrášek otevírá oči a okamžitě začíná hlasitě oznamovat: „mamí, hototo, ráno, vráno“ (mami hotovo už jsem se vyspal a přeji dobré ráno „paní vráno.“) Pokud náhodou nereaguji do pěti vteřin začíná spouštět jek podobný hasičské siréně. Ví, že to na mě platí. Vyskočím a zděšeně se rozhlížím, kde hoří.

7:35 Přemisťuji všechny plyšové mazliky z postýlky a honím Raráše po bytě snažíc se ho dostat do koupelny.

7:40 Honím nahého Raráše po bytě, abych ho oblékla.

7:55 Dávám mu hrnek s mlékem a následně ho opět honím po bytě. Rozlévá mléko všude po podlaze, protože nechce s jídlem sedět.

7:57 Odebírám mu jeho oblíbenou plyšovou „kóču“, které právě nacpal hlavu do svého hrnku a nutí ji pít. Raráš řve a dožaduje se kóči, aby si ji mohl ještě přilepit na chleba s máslem.

8:05 Vařím si kávu a konečně si s ní sedám ke stolu naproti synovi. Po pár doušcích se skutečně probouzím a začínám normálně vnímat. Zjišťuji tak, že jsem si nazula obráceně bačkory a na košili mám zubní pastu. Sedím však klidně dál a vychutnávám si svou kávu. Většinou tento prchavý okamžik trvá maximálně pět minut.

8:10 Rarach se rozmachuje a hází po mě chleba s máslem. Idylka končí...

Takhle vypadají jen ty dny kdy ráno nikam nemusíme, ale pokud je v plánu někam vyrazit snažím se tento proces urychlit. Nutno říci, že většinou bezúspěšně.

Přeji všem krásný den a doufám, že už je to nejhorší co se týče záplav za námi a zase vysvitne sluníčko.

Bleblemcy

PS: posílám dva snímky na tom prvním hajá Ondrášek. Na tom druhém je sice taky Ondrášek, ale už změněný v Raracha. Takhle se na mě šklebí po ránu ještě v pyžamu, když se ho snažím zahnat do koupelny.

rar

rar

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou

Téma dnešního dne: Co (nebo kdo) vás ráno budí?

  • Jak se vám vstává?
  • Máte klasický budík, nebo něco jiného?
  • Nebo vás budí partner? Třeba polibkem?
  • Jak vstávají vaše děti, budíte je vy, nebo samy?
  • Máte nějakou zajímavou historku se vstáváním?

Prosím, příspěvky už neposílejte. V 16 hodin vyhlásím, kdo vyhrál dnešní cenu, sušenky Bebe Dobré ráno od firmy Opavia.

bebe

Reklama