Nezapomeňte ale na vhodné vybavení pro bezpečnou jízdu. V rámci valentýnské akce jej právě nyní koupíte za zvýhodněné ceny v profi jezdeckém e-shopu Equestrians.cz.
obrazek.png
Zájem o jezdecký sport roste. Když se porozhlédnete, nejspíš vás překvapí, že i u vás v blízkém okolí najdete hned několik jezdeckých klubů. Dalo by se říct, že nejlépe vychází maloměsta. Ta mají jezdecké kluby i v rámci domů dětí a mládeže. A pak jsou v okolí možnosti výuky ježdění po různých malých soukromých farmách v českých obcích. Ježdění baví zejména holky. Typický začínající jezdec je dívka ve věku 10 až 12 let. Takže se nedivte, pokud i ta vaše doma nemluví o ničem jiném než o tom, že by chtěla jezdit na koni. A než jí to vymlouvat, raději ji v tom podpořte. Jízda na koni je totiž skvělý sport. A klidně se přidejte. Nemusí vám být deset, abyste si začala užívat pohled na svět z koňského hřbetu. Možná si díky své dceři, nebo i synovi, právě teď splníte i svůj dětský či teenagerský sen.

Jezdectví není sport pro líné
Říkáte si, že by se vám hodil spíše nějaký dynamičtější sport, u kterého se vám podaří zhubnout, a i vaší dceři by možná více prospělo sednout dvakrát týdně na kolo? Nenechte se splést. Jízda na koni dá vašemu tělu zabrat až až. Ale na rozdíl od mnoha sportů, u nichž si tělo spíše huntujeme, je koňská jízda zdravým posilováním svalů v oblasti stehen, lýtek, pánve, břicha i zádových svalů. Navíc jde o skvělou relaxaci, která nám prospívá i po psychické stránce.

Sport, který učí disciplíně
Jak začít jezdit na koni? Pro děti je nejlepším zájmový jezdecký kroužek nebo jezdecká škola se zaměřením na děti a teenagery. Prověřte si dopředu reference klubu. Důležité jsou znalosti instruktorů a též kapacita. Dítě by mělo alespoň polovinu času stráveného v kroužku sedět na koňském hřbetu. Samozřejmě k ježdění patří i péče o zvířata. Díky ní se vaše dítě naučí péči o zvířata a okusí i fyzickou práci, kterou to obnáší. Možná díky tomu budete doma méně poslouchat, že byste si měli koně rovněž pořídit (do vašeho městského domku s minizahrádkou). Péče o koně učí děti nenásilně zodpovědnosti, a to je další pozitivní vliv, proč se vyplatí dítěti jeho jezdecké zájmy financovat.

Bezpečné vybavení je základ
Zdá se vám jízda na koni nebezpečnou? I když možná máte závrať i na židli, jízdy na koňském hřbetu se bát nemusíte. Řada jiných masových sportů umí být mnohem nebezpečnějších. Samozřejmě, možnost pádu existuje. Ale spadnete i z kola, nebo na lyžích, a následky mohou být ještě horší. Důležité je používat správné ochranné pomůcky. Na nich se skutečně nevyplatí šetřit.

Rozhodně je nestačí koupit v některém hypermarketu, ale ani mezi levnými sportovními potřebami. Jezdecké helmy i chrániče páteře či bezpečnostní vesty kupujte u profi prodejců specializujících se na vybavení pro koně a jezdce. Kvalitní vybavení nabízí Equestrians. Firma se zaměřuje na špičkovou kvalitu jezdeckého vybavení s důrazem na maximální bezpečnost. Díky Equestrians si máte možnost koupit špičkové vybavení, které používají i profi jezdci a parkuristé. Nesnažte se šetřit na nesprávném místě, a i pro vaše dítě či pro sebe si pořiďte skutečně tu nejbezpečnější výbavu.

Výhodné valentýnské nákupy

Pro všechny milovníky jezdectví, pro začínající jezdce i pro profesionály věnující se jezdectví, si e-shop Equestrians připravil speciální valentýnskou akci. Ta probíhá od 14. do 15. února 2020 a využít v rámci ní můžete tyto slevy:

  • 15% sleva na jezdecké helmy a jezdecké boty (vysoké i nízké)
  • 20% sleva na koňské vybavení (nevztahuje se na kosmetiku a výživové doplňky)
  • 35% sleva na veškeré oblečení (nevztahuje se na bezpečnostní vesty)

Chcete-li začít jezdit na koni, nebo pokud se do ježdění zamilovaly vaše děti, určitě akci využijte k nákupu nejkvalitnějšího jezdeckého vybavení, včetně veškeré bezpečnostní výbavy. V rámci akce pořídíte i krásné valentýnské dárky pro jezdce a koně – například kvalitní podsedlové dečky. Podobných užitečných a současně luxusních dárků najdete v e-shopu Equestrians.cz mnohem více.

Reklama