Mělké moře, písečná pláž a prosluněné dny. S takovou vidinou sedala do auta, které mělo namířeno do Itálie. Zároveň se ale snažila zahnat obavy, jak cestu zvládnou jejich dvě dcery. Dvouletá Anička a čtyřletá Simonka. Do té doby v autě nestrávily v kuse tolik času. Maximálně hodinu, dvě. Teď je čekalo minimálně pětkrát tolik. A nemýlila se.

gr.jpg
Foto: Shutterstock

Holky byly na zabití už od rána co vstaly. Všechno byl problém, pořád byly v sobě. Plánovali jsme vyrazit v sedm ráno, ale realita vypadala jinak. Skluz dvě hodiny. Manžel už byl slušně našlápnutý. V autě se na chvíli zklidnily, zabavil je tablet s pohádkami. Jenže to je za hodinu přestalo bavit. Pustily se do hádek, ječení a kňourání. A to se s každým kilometrem stupňovalo,“ popisuje začátek cesty Petra, která byla na hašteření dcer zvyklá. Ne tak její muž. Nejdřív pěnil tiše, pak začal posádce domlouvat a nakonec už křičel i on. Bez úspěchu.

„Holky ječely, že v autě nevydrží. Že je bolí to a ono, pořád chtěly zastavovat na čůrání. Když už jsem si za rakouskými hranicemi i já začala myslet, že mi praskne hlava, manžel najednou strhnul řízení a přes čáru se otočil do protisměru. Beze slova jel zpět,“ vzpomíná Petra. Myslela si, že jen chce dát dětem za vyučenou, postrašit je. Aby se začaly bát, že kvůli svému chování přijdou o moře. Jenže se pletla.

Když se ani po dvou kilometrech neměl k otočení se do správného směru, zeptala se, proč. Ani se na ni nepodíval a pronesl, že na tohle nemá, jede domů. Zbytek cesty mlčel a ona plakala. „Celá dovolená v tahu. Přišlo mi to tak moc líto. Brečely i holky. Jenže to Přemka neoblomilo. Na místě jsme neměli ani zaplacené ubytování, takže ho nic nenutilo. Ach jo, příště raději našetříme na dovolenou letecky,“ plánuje zklamaná maminka.

Čtěte také: