Věta v titulku přesně vystihuje každoroční průběh dovolené manželů Petra a Jitky, kteří milují exotiku a moře. Ovšem každý tak trochu po svém.

Společně a de facto odděleně

Jitka s Petrem jsou manželé středního věku, kteří už mají odrostlé děti, a konečně tak mají více času i na sebe. Když byly děti malé, nebylo peněz nazbyt, platili jim studia, do toho spláceli hypotéku, a tak společné letní dovolené vybírali hlavně s ohledem na finanční situaci.
Teď už si ale obě děti vydělávají, s rodiči nebydlí, hypotéka je splacená, Jitka s Petrem mají zaplaťpánbůh dobrou práci, a tak si mohou konečně plnit i své dávné tužby a podívat se do exotičtějších zemí.
Jako první destinaci si zvolili před šesti lety Tunis, kde se jim moc líbilo. Jitka miluje poznávání jiných kultur, jejich historii. První den si poležela na pláži, ale pak už ji víc zajímalo okolí.

ilustrační foto

To ale u svého manžela narazila. On si chce na dovolené odpočinout, a ne ji celou prochodit. A tak obsahem jejich fotografií je většinou Petr ležící zepředu, z boku, zleva, zprava i zezadu na pláži, a Jitka před památkami, za památkami.
Zpočátku to měla Petrovi za zlé:
„To jsme mohli zůstat i na Mácháči, tam můžeš ležet taky. Nic z té země neuvidíš.“
Ale Petr její argumenty nebere a je spokojený. V práci se pak chlubí, kolik toho „viděli“.
Byli už v Tunisku, v Egyptě, na Korsice a letos si našetřili na cestu do Thajska, které chce Jitka poznat podrobněji.
Petr jí sice slíbil, že s ní pár míst prochodí, ale ona už tuší, že Petr sebou zase plácne na pláži a večer si nechá od Jitky vyprávět, kde byla, co zažila, aby pak mohl v práci vyprávět, kolik toho viděl.

Přečtěte si také: