Lindini rodiče by dceři přáli to nejlepší a jsou rádi, že je „konečně“ spokojená. Přesto neskrývají obavy, že si špatně vybírá životní partnery. Vždycky se zamilovala do mužů, kteří neměli perspektivu. Až teď se zdá, že našla toho „pravého“, ale je o deset let mladší. Zatím se ten rozdíl nezdá tak velký, ale co bude za dvacet let?

Linda (33) to ale neřeší a užívá si krásného vztahu s Jakubem (23). Konečně poznala muže, který ji miluje se vším všudy a touží s ní mít rodinu. To je teď pro Lindu zásadní.

Partner, kterého měla před Jakubem, byl o patnáct let starší a děti už nechtěl. Dvě z předchozího vztahu mu bohatě hopstačily. Jeden čas to sice vypadalo, že by si „dal říct“, ale to byl od něj jen trik, jak si pohlednou mladou ženu udržet. Linda mu uvěřila, ale čas utíkal a slyšela jen výmluvy. „Až doděláme byt, až našetřím víc peněz, až…“ Lindě došla trpělivost a chtěla slyšet jasné stanovisko. „Chceš se mnou mít dítě? Pokud ne, řekni to na rovinu a neztrácejme spolu čas. Já už jsem ho ztratila dost“.

Rozchod ji sice bolel, ale nakonec byla ráda, že se tak rozhodla. Měla to udělat už dávno, jak jí radili rodiče a přátelé, ale musela na to přijít sama.

Jakoby tomu osud chtěl, netrvalo dlouho a poznala Jakuba. Na narozeninovém večírku je seznámila společná kamarádka. Jakubovi se Linda líbila a celý večer měl oči jen pro ni. Sympatie byly vzájemné. Zjistili, že mají spoustu společných zájmů a začali se scházet.

Když o nové známosti řekla rodičům, málem padli do mdlob. „Cože, jemu je teprve třiadvacet? Ty ses asi zbláznila. Uvědomuješ si, co bude za dvacet let? Ty budeš v přechodu a on v nejlepších letech“.

Jenomže na tak dalekou budoucnost Linda nepomýšlí. Teď je šťastná a plánuje s Jakubem společnou budoucnost, v níž budou i děti. Co na tom, že je o tolik let mladší? Dnes by nikdo neřekl, že je mezi nimi tak velký věkový rozdíl. Linda na svůj věk zdaleka nevypadá a Jakub je mnohem vyzrálejší a dospělejší než jeho vrstevníci.

A co bude za dvacet let? To neví nikdo. Tak proč tomu nedat šanci?

Čtěte také:

Reklama