„Martínek pořád chodil a stěžoval si, že s holkama nic není. Prý pořád dokola navrhují jen nějaké hloupé hry nebo chtějí tancovat. Auťáky ani fotbal je nezajímá. A co on má teda dělat, samotného ho nic nebaví. Samozřejmě mi ho bylo líto, jenže jako to vyřešit?“ tápala jeho maminka Renata, která se snažila alespoň zvát co nejčastěji na návštěvu jeho spolužáky ze školky. Ti se ale k nim na samotu nedostali tak často, jak by si osamělý syn přál. A tak se s manželem postupem času rozhodli, že se jejich rodina opět rozroste.

629885cbb56feobrazek.png
Foto: Shutterstock

„Samozřejmě nás na první dobrou napadlo pořídit mu dalšího sourozence. Jenže co věkový rozdíl? Trvalo by dlouho, než by si k sobě našli cestu. A co když by to byla zase holčička? To už by Marťas asi nevydýchal,“ směje se Renata, která s manželem zvolila jinou cestu. Osvojit si chlapečka v podobném věku z dětského domova. Podali žádost, absolvovali nezbytné pohovory a čekali.

„Bylo to celkem náročné. Psychicky i časově. Ale nakonec nás jako vhodnou rodinu vyhodnotili a dítě nám nabídli. Byl to osmiletý klučina. Maminka mu zemřela, otec se na něho vykašlal,“ vypráví Renata a přiznává, že první setkání s ním se neslo v trochu rozpačitém duchu.

Tvářil se nepřátelsky, musel si zažít své. S kým si ale porozuměl okamžitě, to byl náš Martin. Netrvalo dlouho a běhali spolu za míčem. Nakonec se Kubík uvolnil a do zapadl do celé naší rodiny. Dnes už je její pevnou součástí. Konečně máme pocit, že jsme kompletní,“ dodává Renata.

Čtěte také:

Reklama