Když se Pavla stěhovala po tříměsíční známosti ke svému příteli Lukášovi (28) do domu jeho matky, domnívala se, že si se svou potenciální tchyní skvěle rozumí. Viděly se sice jen párkrát, ale vždy se k ní chovala mile. Jenže brzy zjistila, že to byla jen přetvářka. Přítelova matka ji totiž nebrala jako synovu vážnou známost. Doufala, že je jeho nová přítelkyně pouhou útěchou po nedávném rozchodu. Známostí, která nebude mít dlouhého trvání. Jenže se spletla. A svou nelibost začala dávat najevo.

oc.jpg
Foto: Shutterstock

Hned na uvítanou mi neopomněla sdělit, že jsem tu pořád jenom host, protože dům je její. Vyjmenovala, co všechno si nepřeje, abych dělala. A naopak, co dělat určitě musím, když tu bydlím zadarmo. Přitom na energie normálně přispíváme, jde jen o nájem, který neplatíme. Ale to její syn neplatil nikdy, tak jsou domluvení,“ nechápala zpočátku její nepřátelský přístup Pavla, která ovšem po krátké době prozřela. Došlo jí, že nahradila Lukášovu expřítelkyni, s níž se jeho matka velmi přátelila. Šlo o dceru její kamarádky.

„Věčně o ní mluvila a mluví v superlativech. Janička sem, Janička tam. Pořád má v rámečku její fotku, a to spolu ti dva žili jen dva roky. Neustále mě s ní srovnává. Samozřejmě jí nesahám ani po kotníky, jak slýchám, když tu Lukáš není. Před ním se drží, hraje hodnou,“ stěžuje si Pavla. Ta se příteli s neutěšeným vztahem s jeho matkou samozřejmě svěřila. Jenže zbytečně. „Vidí jen to, že tady nemusíme platit nájem, na který bychom někde jinde stejně neměli. Takže buď zůstaneme spolu tady, a já přestanu přehánět, nebo budeme zase žít každý zvlášť,“ svěřuje se Pavla s tím, že se rozhodla zatnout zuby a vydržet. Daří se jí to už tři čtvrtě roku.

„Jsem dlouho v práci, nebo zalezlá u nás v patře, takže se s tchyní moc často nepotkáváme. Jenže ona přešla na vyšší stupeň teroru. Zve k sobě Lukášovu bývalku. A to v době, aby se musela potkat nejen se mnou, ale i s ním. Nerozešli se úplně ve zlém, takže se spolu normálně baví. No a já samozřejmě žárlím. Nebýt té babizny nepřející, máme od Janinky klid. Takhle čekám, kdy si mého přítele získá zpět,“ dodává Pavla.

Čtěte také: