obrazek.png
Foto: Shutterstock

Jana (38)

Bohužel, z pera Ministerstva zdravotnictví vzešly takové pokyny a podmínky, které ředitelé škol musejí ve školách naplnit, že školy místo vzdělávacích institucí budou školy připomínat spíše instituce nápravné. Zas tak moc osmiletý syn nezlobil, abychom ho dobrovolně do takového prostředí poslali. Byť jsem OSVČ a mám rozhodně co dělat, dohodly jsme se se sousedkami, že budeme až do prázdnin pokračovat v naší dosavadní „malotřídce“.

Petra (37)

Rozhodli jsme se s mužem děti do školy a školky dát, ale lehké rozhodnutí to nebylo. Dva měsíce pracuji z domova, dokonce jsem si musela zkrátit úvazek, protože jsem to absolutně nezvládala. Cítím, že můj benevolentní zaměstnavatel by už mě rád viděl v práci, o kterou rozhodně nechci přijít. A upřímně, kdyby nebyly za měsíc prázdniny, vůbec to neřeším.

Veronika (40)

Upínala jsem se k datu 25. 5., ale poté, co jsem si přečetla pokyny ministerstva, spadla mi čelist. Místo jasného ano, určitě, začalo převažovat spíše ne a to nakonec i vyhrálo. Naše škola totiž oznámila, že děti budou pod dohledem asistentů či družinářů a budou vypracovávat zadané online úkoly. Nedokážu si představit, že dcera Eliška bude zvládat v podstatě celý den samostatnou práci. Družina je navíc zrušená a děti budou celý den pouze v jedné třídě, bez hraček zato s dvou metrovým rozestupem. To, že dítě nenastoupí do školy, mi způsobí mnohé komplikace, ale pět týdnů to prostě zvládneme.

Hana (33)
Jsem učitelka a sama musím do práce nastoupit a od přespříštího pondělí začít výuku, to je důvod proč jdou oba naši kluci také do školy. A jsem upřímně ráda, že budu mít na starosti cizí děti a od těch svých si trochu odpočinu. Ať si je chvilku užije jejich paní učitelka...

Julie (29)

Děti do školy nepošlu, protože jsem kvůli koronakrizi přišla o práci – byla jsem ve zkušební době a poté, co jsem si dovolila vzít OČR na děti, nebyla mi prodloužena smlouva. Za téměř tři měsíce už máme nějaký režim a systém ve výuce a ten poslední měsíc už nějak zvládneme.

Reklama