O kávě nám tu krásně píše čtenářka Ekleinovka. Kromě ní ale miluje také hory, rodinu a počítač.

Jo, ten pocit, když člověk zdolá horu, je super. Díky, milá Ekleinovko.


Příjemný zasněžený den všem závislačkám i závislákům, kteří zavítají....

Já jsem jako snad každý druhý pořádný závislák. Ranní vstávání si nedovedu představit bez šálku dobré voňavé kávy. Její vůně je pro mne tak podmanivá, že už jen při pomyšlení na tento chutný nápoj se mé chuťové pohárky rozechvívají a na tváři se objevuje spokojený úsměv /což je takový malý zázrak, protože nesnáším probuzení v časných hodinách a můj výraz je toho důkazem /.

Takže silná káva mne postaví na nohy a já začínám vnímat svět pozitivněji a radostněji :))

V práci na mne čeká další kávička, aby dávka kofeinu z těla nevyprchala. Prostě a jasně, pět kafíček denně, to je moje optimální dávka.

Jsou však i dny, kdy kávu nemohu ani vidět a při pohledu na ni je mi zle. To se stává, když je mi už ale fakt hodně špatně, čili jsem ve stavu nepoužitelném. Jakmile mi otrne, její vůně a chuť mne zase polapí do svých sítí a já jsem zase JÁ. Takže je svým způsobem i indikátorem mého zdravotního stavu. :))

Ještě se přiznám k tomu, že vůni čerstvě umleté kávy nasávám přímo z otevřeného balení. Voní mi tak nádherně, že jakákoli jiná vůně kávě nesahá ani po paty.

Pamatuji se, jak jsem jako malá už milovala tuhle vůni. Když dědeček mlel upražená zrnka na ručním kávomlýnku, asistovala jsem mu velmi ráda. A potáhne se to se mnou dál...

Moje další závislost jsou hory. I kdybych už byla na konci sil, prostě se tam doplazím. Tetelím se jako malé dítě blahem, když se vyškrábu nahoru. Pocity, které zažívám, jsou nepopsatelné, nádherné, prostě skvostné. Hory miluju celým srdcem i duší.

A další závislost je moje velká rodina. Ale to je přirozené. Od té doby, co jsem se stala mámou, se mé hodnoty hodně posunuly. Jsem citově závislá na muži i dětech, a to je přece každý rodič /tedy skoro každý/.

Na jednu úchylku jsem pozapomněla a tou je počítač... No comment :))

Mějte se krásně, i se svými závislostmi. Vždyť některé jsou opravdu super a jsou součástí naší osobnosti.

Ekleinovka

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Tématem dnešního dne je: Na čem jste závislá?

  • Jste závislá taky na kafi, nebo na něčem jiném (seriály, nakupování, sex...)?
  • Bez čeho si svůj den nedovedete představit?
  • Jak fungujete, když svou závislost nemáte?
  • Vadí vám, že jste závislá, chtěla byste to nějak omezit?

Prosím, příspěvky už neposílejte! Kolem čtvrté hodiny se dozvíte, která z vás za svůj příspěvek získá balíček výborné kávy CARTE NOIRE.

kafe

Reklama