5eccda2fde75cobrazek.png
Foto: Shutterstock

“S Tomášem se známe už mnoho let, seznámili jsme se na letním festivalu a už tehdy přeskočila jiskra. Ale oba jsme byli tehdy zadaní, a tak jsme ten náš letní úlet nechali vyšumět a jen si čas od času napsali,” začíná své vyprávění Kamila. “Jak to tak ale bývá, stará láska nerezaví. Před rokem jsme se potkali znovu, vyrazili jsme na pivo a bylo jasné, že jsme na tom s pocity úplně stejně. Zásadní změnou bylo, že jsme konečně byli oba svobodní a bez závazků. A tak jsme se začali vídat znovu a častěji.”

Kamila přiznala, že ze začátku byl jejich vztah vlastně jen o sexu, pak spolu ale začali trávit více času a z nezávazného vídání pomalu vzniklo něco hlubšího.

“Alespoň tak to vnímám. Je to hlubší. Není to jen o nějakém aktu, ale jsme spolu poměrně často, Tomáš se ke mně chová moc hezky, hodně si povídáme, sdílíme pracovní věci, denně si telefonujeme a mně je s ním strašně dobře.”
“Jenže to má jeden háček - my spolu vlastně asi nechodíme, máme vztah-nevztah,” přiznává Kamila a dodává: “Po mých dřívějších zkušenostech se bojím podívat pravdě do očí. Dochází mi totiž, že to Tomovi takhle asi vyhovuje. To, že se máme rádi, ale každý žijeme svůj život. Občas se odmlčí na pár dní, pak se chce vidět a když jsme opět spolu, je to skvělé. Ale to je všechno.”

Podle slov Kamily je Tomáš velký individualista a je rád sám. Přesto se jí svěřil s tím, že se s nikým jiným nevídá a společný čas vnímá jen a jen pozitivně. Prý ale nechce slibovat něco, co by třeba nezvládl splnit, protože necítí, že by tomu vztahu dal všechno. 
“Když jsme tuto debatu vedli, byla jsem ráda, že to řešíme po telefonu a on nevidí, jak jsem z toho naměkko a mám oči plné slz. Uvědomila jsem si, že já bych ho v životě chtěla víc než on mě v tom svém. Oceňuji, že mi to řekl a je ke mně fér, ale co bude dál?”

“Moje kamarádka Zuzka mi radila, abych popřemýšlela o tom, zdali chci vážný vztah, anebo stojím o Tomáše a jsem schopná počkat, kam se tento náš vztah-nevztah vyvine i za cenu toho, že jsem na vše vlastně sama a potřebnou partnerskou podporu mít nadále nebudu. Je totiž dost dobře možné, že se neposuneme nikam a já budu třeba za rok opět na startovní čáře, o něco starší a stále sama…”

Také si přečtěte:

Reklama