Krásný úsměv je vedle atraktivního vzhledu důležitý také pro lidské zdraví, a to jak fyzické, tak i psychické. Pěkný úsměv je důležitý hlavně proto, jak lidé vnímají sami sebe a jak ostatní vnímají je. Vědecké studie dokazují, že s lidmi, kteří mají rovné zuby, se v sociálních situacích zachází lépe a zároveň i to, že většina lidí s křivými zuby zanechává negativní první dojem.

Jak si srovnat úsměv?

I když o tom nechtějí lidé většinou ani slyšet, způsob, jak se dostat k rovným zubům, je známý už desítky let – rovnátka. Většina populace se s rovnátky setkává v dětském věku, často to bývají rovnátka sundavací. Léčba většinou nebyla moc účinná, protože rovnátka brzy skončila pod postelí nebo na dně školní aktovky. Tím pokusy o srovnání zubů často skončily. V některých případech se lékaři rozhodli pro fixní rovnátka, která už byla mnohem účinnější.

Proč je lepší mít rovné zuby?

Ortodontisté používají rovnátka k léčbě různých problémů – křivé nebo stěsnané zuby, předkus, nesprávné postavení čelistí a poruchy čelistních kloubů. Nošením rovnátek se změní nejen vzhled zubů a rtů, v mnoha případech může léčba dokonce změnit kompletní profil tváře.

Nošení rovnátek a ortodontická léčba však není jen o tom, vypadat lépe. Pokud se problémy se zuby neřeší, mohou vést až ke vzniku zdravotních problémů, jako jsou zubní kazy, problémy s dásněmi, bolesti hlavy a uší, bolesti krku a problémy s kousáním, žvýkáním nebo mluvením.

Rovnátka jsou i pro dospělé

Pokud se vám v dětství podařilo se rovnátkům vyhnout a teď byste přeci jen chtěli zuby srovnat do latě, můžete. Dokonce to ani nemusí bolet a ani to nemusí být nepříjemné. Kromě toho vás po ukončení léčby čekají jen samé výhody:

  • Krásný úsměv – rovné zuby vytvoří úsměv, který oslní vaše okolí.
  • Zdravý chrup a dásně – křivé zuby je náročnější udržovat v čisté, protože vytváří hůře dostupná místa a hůře se čistí. Může tedy docházet k větší kazivosti zubů a horšímu stavu dásní.
  • Lepší společenské postavení a vztahy – krásný úsměv otevírá „dveře“ do společnosti, navíc lidé s rovnými zuby se nebojí usmívat a díky tomu působí uvolněněji a příjemněji.
  • Lepší vyjadřování – s vadami chrupu může docházet ke špatné artikulaci, šišlání apod.
  • Konec bolesti – špatný skus může způsobit bolesti hlavy, čelistního kloubu apod.
  • Lepší trávení – zuby jsou důležitou součástí zpracování potravy, všechny anomálie mohou negativně ovlivnit správné žvýkání.
  • Zlepšení psychického stavu – zvláště se jedná o pocity méněcennosti, nespokojenosti se sebou samým apod.

Zatoužili jste po krásném úsměvu? Není problém! Stačí se vypravit ke specialistovi, domluvit si schůzku a pořídit si neviditelná rovnátka, která vám díky speciální technologii srovnají chrup bezbolestně a během několika měsíců.

Reklama