Máte děti, které stále vyžadují vaši pozornost. Vášnivé objetí partnera si kolikrát nedopřejete třeba celý měsíc, protože musíte stále odbíhat do dětského pokoje a utěšovat dětské chmury. Potom pro vás máme zajímavý tip!

   Noc s Andersenem

U příležitosti Mezinárodního dne dětské knihy (2. 4.) se v noci z pátku 3. na sobotu 4. dubna koná zajímavá mezinárodní akce Noc s Andersenem. O co vlastně jde? „Když se po dočtení poslední večerní pohádky zachumláte do teplého pelíšku, napadlo vás někdy, co dělají knížky v noci? Jen jednou za rok mohou malá mořská víla, ošklivé káčátko i cínový vojáček opustit stránky knih a spolu s vámi prožít před svátkem dětské knihy pohádkové dobrodružství,“ lákají děti k strávení Noci s Andersenem knihovny.

Akce je pořádána nejen v knihovnách, ale i v mnoha školách, družinách, ústavech, nemocnicích a domech dětí...

„Maminky, co jste in, nebojte se nechat své děti přes noc v knihovně,“ řekl nám Míla Linc z pobočky Smíchov, Městské knihovny v Praze. Více informací o Noci s Andersenem a místech, kde ve vašem regionu probíhá, můžete získat na internetových stránkách: ZDE!

Noc s Andersenem má trvání již od roku 2000, kdy vznikla v Knihovně Bedřicha Beneše Buchlovana v Uherském Hradišti. Od té doby se rozšířila nejen po celé České republice, ale i do zahraničí (USA, Švýcarsko, Maďarsko, Švédsko, Aljaška, Trinidad...). Zajímá li vás historie celé akce, můžete navštívit stránky Knihovny Bedřicha Beneše Buchlovana, kde se o ní dozvíte víc.

Fotografie: Archiv Městské knihovny v Praze

Pošlete letos děti přespat do knihovny mezi pohádky?

Reklama