Objevte svět plný hvězd a osobností, které tvořily a tvoří dějiny! Chcete zažít něco neobvyklého? Naším tipem je nově otevřené Musée Grévin.

Po roce intenzivních příprav a po rozsáhlé rekonstrukci budovy v Celetné ulici nyní v květnu konečně otevřely své brány Musée Grévin v Praze.

Museé Grévin

Setkat se zde můžete s českými i světovými legendami na ploše 3000 m2 úžasného scénografického ztvárnění! Během hodiny a půl trvající prohlídky v Musée Grévin budou návštěvníci zavedeni do světa neočekávaných setkání, tajemných dob historie, ale i současného Hollywoodu a českého šoubyznysu. Umění jako živé boří hranice představivosti v Grévin Praha!

Dokonalá iluze

Na špičkovém provedení soch všech osobností pro Českou republiku spolupracovaly s početným uměleckým týmem odborníků Grévin Paris i známé české tváře jako Karel Gott, Helena Vondráčková, Lucie Bílá, Aňa Geislerová, Dagmar Havlová, Tereza Maxová, Jolana Voldánová, Roman Šebrle, Dominik Hašek a Petr Čech, ale i ti, kdo stojí za úspěchem Krtečka a Spejbla a Hurvínka.  Unikátní koncept muzea Grévin nabízí spektakulární výpravu napříč různými časovými epochami, která je umocněna propracovanou scénografií, dokonalými kostýmy a účesy a v neposlední řadě hudbou a světelnými efekty.

„Je tomu rok, kdy jsme ohlásili náš záměr otevřít v Praze Musée Grévin. Během uplynulých měsíců došlo k rozsáhlé rekonstrukci budovy v Celetné ulici, v samotném srdci Prahy, a kdy se ze starého domu stalo místo, kde budete nyní procházet jedním velkým snem, historickými epochami a fotit se po boku veličin jako Célie Dion, Václav Havel, Rudolf II nebo Gerge Clooney. Grévin Praha nabízí dokonalý průřez českou historií stejně jako setkání s Hollywoodskými hvězdami, vedle toho však řadu dalších zážitků jako možnost udělat si návrh vlastní figuríny či nahlédnout do našich dílen,“ říká Béatrice De Reyniés, CEO Grévin International.

Museé Grévin

„Věřím, že se Grévin Praha stane do roka tím, čím je pro domácí i zahraniční návštěvníky Karlův most či Pražský hrad v Praze i České republice. Našim hostům nabízíme skutečně unikátní zážitek na rozsáhlé ploše 3000 m2, kdy aby si každý vychutnal ´umění jako živé´, potřebuje alespoň hodinu a půl na prohlídku,“ upřesňuje Heinrich Homola, generální ředitel Musée Grévin  pro Českou republiku.      

Francouzská noblesa v Montrealu i Praze  

Grévin Praha navazuje na úspěch Grévin Paris - muzea, které jako první dalo obyčejným lidem možnost setkat se s celebritami z novinových stránek nebo filmových pláten na vlastní oči. Grévin Paris poprvé otevřelo své brány v roce 1882. Od té doby bylo pro muzeum vytvořeno více než 450 soch reprezentujících klíčové postavy dějin i současnosti. Grévin Paris disponuje rozsáhlým týmem odborníků přes sochařství, make-up či oděvnictví, kteří společnou prací vytvářejí „druhé já“ nejvýznamnějším osobnostem z celého světa. Tento tým se podílel na přípravě soch také pro Českou republiku, tak i Montreal, kde bylo Musée Grévin otevřeno na jaře loňského roku.

Pro muzeum Grévin Praha bylo vytipováno několik desítek důležitých osobností, ze kterých finálně vzniklo 80 soch. Na každé soše pracovalo okolo 15ti specialistů a samotná výroba jedné sochy trvala 3 měsíce. Návrh figurín každé jedné osobnosti probíhal důkladným studiem historických pramenů, v případě žijících celebrit osobními schůzkami, kde došlo k detailnímu měření postavy a barev kůže či očí a vlasů, skenování postavy, a posléze dopracování sochy vedle reálné tváře dané osobnosti.

Museé Grévin

Interaktivní zábava na ploše 3000 m2

V muzeu Grévin nejde zdaleka pouze o přehlídku soch. Celá expozice je zpracována jako cesta napříč historií a každá socha v ní má svou roli či scénu. Scénografie do detailu ilustruje dobu a dodává celému zážitku realistický nádech umocněný hudbou a světelnými efekty. Během prohlídky čeká na návštěvníky i několik interaktivních zastávek, například možnost zahrát si na konzoli Wii zápas s nejlepšími sportovci anebo si vytvořit vlastní 3D voskovou figurínu. Milovníci nejnovějších technologií ocení videomapping, který dotváří podobu Václava IV nebo atmosféru prvorepublikové kavárny. 

Delikatesy z kavárny Musée Grévin

V přízemí muzea si mohou návštěvníci odpočinout u dobrého domácího koláče, čerstvého sendviče či domácí polévky, milovníci šampaňského jistě nepohrdnou sklenkou Deutz, chybět nebude vynikající káva a pestrá škála nealkoholových nápojů. Speciální menu je samozřejmě připraveno také pro nejmenší návštěvníky. 

Museé Grévin

Navštivte Grévin

Muzeum je otevřeno každý den od 10.00 do 18.00 hodin. Cestu za legendami si užijí všechny věkové kategorie, stejně jako školy a početné skupiny, pro které je připravena řada atraktivních slev. Základní vstupné činí 430Kč, studenti a senioři mají vstup za 370Kč, děti ve věku 6 – 14 let 300Kč, děti do 6 let zdarma, rodinné vstupné činí 1200Kč.

Více najdete na www.grevin.com

Prohlédněte si fotogalerii ze slavnostního otevření:

Reklama