Náš kluk je pěkný „ňouma“,“ povzdechli si rodiče dvacetiletého Martina. Zamiloval se do holky movitých rodičů, a aby se jí zalíbil, dal jí k dispozici svoji kartu. Ta ji za krátkou dobu vyčerpala za šminky a oblečení. „Teď přišel za námi, abychom mu půjčili na nájem. Nedali jsme mu nic, ať se postará sám, a on se urazil a práskl dveřmi,“ vypráví maminka Hana.

„Možná jsme moc přísní, ale nehodláme ustoupit. Myslím, že jsme ho dobře vychovali a naučili ho hospodařit s penězi, ale nehodláme podporovat holku, která je z domova zvyklá jen natahovat ruku. Já vím, že je teď zamilovaný, a chce se jí zalíbit, ale když si hned na začátku nenastaví pravidla, bude si s ním za chvíli dělat, co chce. A na to musí přijít sám. Takhle by to měli moc jednoduché. Když chtějí bydlet spolu, musí se na chodu domácnosti podílet oba a ne že si jeden  bude užívat, a druhý platit,“ rozčiluje se maminka.

money

Jenomže na to není slečna z domova zvyklá. Její rodiče jí vždycky dali tolik, kolik si řekla, aniž se musela snažit. Kupovala si značkové oblečení a boty a teď se toho pochopitelně nechce vzdát. Slečna bere jako samozřejmost, že ji bude dotovat i její partner. Sama nic nedělá, užívá si prázdnin, i když by mohla někam na brigádu a přispět do společného rozpočtu. „A náš kluk jí klidně půjčí kartu s těžce našetřenými penězi a ona to rozfofruje za pár dní,“ zlobí se Hana dál.

Martina je nám líto, ale už je dospělý a život se s ním párat nebude. Nás taky nikdo za ručičku nevodil,“ říká jeho máma.

„Poslední dobou nám dělal radost. Po bouřlivé pubertě, kdy se nechtěl učit, a byly s ním dost potíže, najednou dospěl a šel do sebe. Odmaturoval s vyznamenáním, udělal zkoušky na vysokou, našel si malou garsonku, aby se osamostatnil. Nájem si platil z kapesného od nás, ale hlavně z peněz, které si vydělal na brigádách. To se nám líbilo, a připadalo nám to tak správné,“ přemýšlí Hana. Dokud bude studovat, budeme ho podporovat, ale aby naše peníze rozfofrovala jeho holka, se nám pochopitelně nelíbí. A tak jsme mu to také řekli, když si přišel říct o půjčku,“ dodává rozčilená maminka.

Syn to samozřejmě nechtěl slyšet a s rodiči se rozešel ve zlém. Prásknul dveřmi a uraženě odešel.

Možná kvůli holce přijde o garsonku, protože ji teď nemá z čeho zaplatit, ale to se nedá nic dělat. Může se vrátit domů a do školy dojíždět, nebo si to musí zařídit jinak. Teď je na řadě jeho dívka Lenka.

„Bude to zároveň zkouška jejich vztahu a sama jsem zvědavá, jak to ustojí,“ uzavírá Hanka.

Jak byste se v případě Hanky zachovaly vy? Půjčily byste synovi peníze? Za jakých podmínek? Napište nám do diskuze.

Čtěte také:

Reklama